Na Minionki w garniturze Kontrowersyjny trend dotarł do Polski a kina walczą z nastolatkami O co

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Na Minionki w garniturze Kontrowersyjny trend dotarł do Polski a kina walczą z nastolatkami O co

Najnowszy film z serii o Minionkach wywołał spore zamieszanie. Ale nie chodzi tylko o fabułę animacji. Przede wszystkim zwraca uwagę nietypowe zachowanie i wygląd widzów podczas seansu. Wiele osób, zwłaszcza młodych, decyduje się na Minionki w garniturze. To wszystko przez najnowszy trend na TikToku, który szybko zyskał popularność i rozpropagował się wśród nastolatków na całym świecie. O co tu chodzi?

Minionki w garniturze

1 lipca miała premiera kolejne przygody żółtych bohaterów, znanych jako Minionki. Nowa część nosi tytuł "Minionki: Wejścia Gru". Ta seria od lat cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród młodszych widzów. Jednak ostatnia premiera stała się wyjątkowo popularna i rozsławiła się w mediach społecznościowych. Co ciekawe, cała kontrowersja nie dotyczy samej fabuły i losów postaci. Głównym powodem zamieszania jest nietypowy trend, który bardzo szybko rozprzestrzenił się na TikToku i dotarł do praktycznie wszystkich krajów na świecie. Młodzi widzowie przychodzą na seanse w dość niecodziennym stroju, mianowicie w garniturach. Ale to nie pojedyncze przypadki. Zazwyczaj młodzież umawia się w większych grupach, a następnie nagrywają całą wizytę i udostępniają filmy na swoich profilach w mediach społecznościowych z hashtagiem #Gentleminions.

Poruszający widok sporej grupy nastolatków w eleganckim stroju w kinowej sali jest dość nietypowy i nieco zaskakujący dla innych widzów. Dlatego w internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy z pytaniami, co oznaczają garnitury na Minionki, zwłaszcza od rodziców, którzy z młodszymi dziećmi wybrali się do kina i nie spodziewali się takiego zaskoczenia. Poniżej znajduje się jedno z przykładowych nagrań tej akcji z garniturami, które opublikowane zostało na TikToku przez użytkownika o nazwie @bielsontiktoker.

Dlaczego ludzie chodzą w garniturach na Minionki?

Ten popularny trend dotyczy nie tylko przychodzenia w garniturach na Minionki. Młodzież nazywa go nawet wyzwaniem, ponieważ wiąże się z kilkoma warunkami. Najpierw chłopcy muszą przyjść na seans większą grupą i zająć miejsca obok siebie. Następnie ich zadaniem jest wiwatowanie i oklaskiwanie filmu od początku do końca wyświetlania. Podczas tego skandują różne hasła, na przykład "Pięć lat czekania już się skończyło", co ma nawiązywać do czasu, jaki upłynął od premiery poprzedniej części filmu.

Przeczytaj więcej artykułów  Opalanie natryskowe opinie

A czemu wybierają garnitury? Jest to związane z głównym bohaterem – Gruchą, a cała stylizacja ma naśladować jego wygląd. Jak podaje Onet, pomysł ten zrodził się z popularnych memów sprzed lat, a moda na przebieranie się podczas widzenia filmu w sposób nawiązujący do fabuły lub postaci ma już kilka lat. W 2019 roku widzowie przychodzili na film "Joker" w charakterystycznym stroju głównego bohatera. Jednak nigdy wcześniej nie stało się to tak popularnym trendem wśród młodych ludzi.

"Minionki: Wejście Gru" w garniturach – kina walczą z młodzieżowym trendem

Niestety, z powodu popularności tego trendu, na seanse Minionków coraz częściej przychodzą nastolatkowie w garniturach, którzy chcą nagrać filmik i wziąć udział w wyzwaniu. Jednak nie wszyscy podchodzą do tego z entuzjazmem. Gdyby trend ograniczał się tylko do nietypowej mody, pewnie nikt by nie miał z tym problemu. Okazuje się jednak, że niektóre grupy zachowują się w kinie głośno, krzyczą, wstają z miejsc i zasłaniają ekran, przeszkadzając innym widzom, a czasem zostawiają też bałagan po sobie.

Z powodu nieodpowiedniego zachowania i psucia innym przyjemności z oglądania filmu, niektóre kina w Wielkiej Brytanii (np. w Wadebridge w Anglii) postanowiły wprowadzić zakaz wstępu dla dzieci i młodzieży w garniturach bez opieki rodziców. Pracownicy kina na wyspie Guernsey (Wyspy Normandzkie) również donosili, że niektórzy nastolatkowie rzucają przedmiotami i nie reagują na żadne uwagi i prośby. Niektóre kina musiały zwrócić pieniądze za bilety pozostałym widzom, którzy nie mogli spokojnie obejrzeć filmu. Niektóre seanse w ogóle nie mogły się odbyć i zostały odwołane z powodu przeszkadzających grup. W pewnych kinach nawet zdecydowano się usunąć Minionkowe filmy z repertuaru.

Rodzice pytają, dlaczego na Minionki w garniturze

Minionki w garniturze – o co tu chodzi?

Męska część widzów, szczególnie młodzież, przychodzi na nowy film o Minionkach w garniturach. Ten strój ma nawiązywać do wyglądu głównego bohatera – Gruchy.

Przeczytaj więcej artykułów  Przebarwienia skóry a objawy ciąży

Czemu na Minionki w garniturach?

Ma to związek ze stylizacją Gruchy – garnitur jest inspirowany jego wyglądem. Młodzi ludzie ubierają się w ten sposób, a potem umieszczają filmy ze swojej wizyty w kinie w internecie.

O co chodzi z Minionkami?

Ostatnio popularnym wyzwaniem na TikToku jest przejście do kina na najnowszy film o Minionkach w garniturze. Dotyczy to męskiej części widowni. Przychodzą większymi grupami, a ich zadaniem jest wiwatowanie i oklaskiwanie całego filmu.

Minionki w garniturach – o co tu chodzi?

Chłopcy przychodzą na seanse najnowszej części Minionków w garniturach, co jest elementem jednego z najbardziej popularnych trendów na TikToku. Strój ten ma nawiązywać do stylu głównego bohatera – Gruchy.

Chłopcy przychodzą na seanse najnowszej części Minionków w garniturach, co jest elementem jednego z najbardziej popularnych trendów na TikToku. Strój ten nawiązuje do stylu głównego bohatera – Gruchy.

Dodaj komentarz