Najfajniesze zabawki drewniane w 2018 roku

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Najfajniesze zabawki drewniane w 2018 roku

Zabawki drewniane mają w sobie coś wyjątkowego i ujmującego. Przede wszystkim mają tę nieuchwytną "coś", są zabawkami z duszą i przypominają nam czasy sprzed lat. Nie są tak jaskrawe i krzykliwe jak ich plastikowe odpowiedniki, są przyjazne dla środowiska, nietoksyczne i stymulują kreatywność dzieci.

Jak dbać o drewniane zabawki?

Drewniane zabawki są bardzo odporne na używanie – wytrzymują uderzenia, trzaskanie, gryzienie i nawet rzucanie po całym pokoju – i nadal wyglądają dobrze. Są one tak trwałe i wytrzymałe, że mogą służyć rodzeństwu przez wiele lat (jeśli nie jako zabawka, to jako sentymentalna pamiątka). Aby służyły dłużej, odpowiednio o nie dbaj. Trzymaj drewniane zabawki czyste, przecieraj je wilgotną szmatką nasączoną delikatnym roztworem wody z octem lub mydłem. Nie moczyj ich jednak w wodzie, ponieważ to może spowodować pęcznienie i pękanie drewna.

Najlepsze drewniane zabawki w 2018 roku

Oto nasze propozycje pięknych i trwałych drewnianych zabawek dla dzieci w różnym wieku:

Zabawki do pchania i ciągania

Kiedy Twoje dziecko nauczy się chodzić, warto wspierać rozwój jego umiejętności motorycznych. Drewniany krokodylek na sznurku będzie doskonałym towarzyszem spacerów po domu. Dźwięk stukania, który wydaje podczas poruszania się, zachwyci Twoje dziecko. Możecie też potraktować go jako pierwsze zwierzątko, o które trzeba dbać – Twoje dziecko nauczy się odpowiedzialności i systematyczności.

Polecane dla dzieci w wieku: od 3 lat

Drewniane zabawki edukacyjne

Najprostsze rzeczy są często najlepsze, co doskonale sprawdza się w przypadku drewnianej piramidy z kulek. Ułożenie tej piramidy nie jest takie proste, ale sprawia wiele radości. Zestaw zawiera 28 drewnianych klocków najwyższej jakości, a także książeczkę z przykładami zabaw i zadaniami.

Przeczytaj więcej artykułów  Piżamy dla dzieci przegląd najfajniejszych modeli

Polecane dla dzieci w wieku: od 3 lat

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/bino/zabawki-drewniane/” limit=”12″]

Drewniane klocki

Drewniane klocki są nie tylko zabawką, ale także piękną pamiątką rodziną. Można z nimi bawić się, układając i przewracając, a także uczyć się sortować według koloru, ułożyć według numerków i poznawać kształty i podstawy matematyki. Zestaw zawiera 28 drewnianych klocków najwyższej jakości oraz książeczkę z przykładami zabaw i zadaniami.

Polecane dla dzieci w wieku: od 2 lat

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/woody/zabawki-drewniane/” limit=”12″]

Drewniane zabawki edukacyjne: nauka porządku

Kiedy Twoje dziecko zaczyna interesować się sortowaniem rzeczy wokół siebie, warto go w tym wspierać poprzez zabawę. Drewniany zestaw krążków, które układa się na drążkach według kolorów lub cyferek, pomoże mu w tej nauce. Zestaw zawiera 14 elementów, a także uczy liczenia.

Polecane dla dzieci w wieku: od 12 miesiąca

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/lelin/zabawki-drewniane/” limit=”12″]

Zabawki drewniane: dla przyszłych lekarzy

Ta nietypowa zabawka – apteczka – jest idealna dla dzieci, które uwielbiają bawić się w lekarza. W zestawie znajdują się wszystkie narzędzia potrzebne do bycia lekarzem, m.in. stetoskop, termometr, patyczek do badania, nożyczki, fiolka, tacka oraz czapka i fartuszek lekarski. Wszystko zapakowane jest w estetyczną, drewnianą skrzyneczkę. Od teraz wszyscy domownicy będą poddani dokładnemu badaniu!

Polecane dla dzieci w wieku: od 3 lat

Polecane dla dzieci w wieku: od 3 lat

Dodaj komentarz