Najlepsze napoje na upały Już nie tylko woda Te domowe mikstury działają jeszcze skuteczniej

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Najlepsze napoje na upały Już nie tylko woda Te domowe mikstury działają jeszcze skuteczniej

Upalne dni niezwykle dokuczają nam. Na dworze jest nie do wytrzymania, a w pomieszczeniach często jest duszno od samego rana do wieczora. W takiej sytuacji wszyscy intensywnie się pocimy, co oznacza, że tracimy dużo wody. Dlatego tak ważne jest regularne picie. Ale okazuje się, że samo picie wody może nie wystarczyć – są napoje, które lepiej odżywią nasze ciała.

Co warto pić w czasie upałów?

Nawodnienie organizmu jest podstawą zdrowego funkcjonowania. Bez względu na pogodę, powinniśmy wypijać od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, ponieważ nasz organizm nie potrafi magazynować wody. W czasie upałów musimy dostarczać jeszcze więcej płynów, ze względu na większe pocenie się i ryzyko przegrzania.

Jednak nie każdy napój zapewnia takie samo nawodnienie. W gorące dni chętnie sięgamy po schłodzone, gazowane napoje, ponieważ dostarczają one chwilowej ulgi i przyjemności. Niestety, nie są to najlepsze wybory. Spożywanie takich napojów, a także piwa, mocnej kawy czy herbaty, nie dostarcza odpowiedniej ilości wody do organizmu, wręcz przeciwnie – mogą przyspieszać utratę wody.

Podczas upałów tracimy również wiele składników mineralnych i mikroelementów, dlatego lepszym i zdrowszym wyborem będzie picie zwykłej, ale bogatej w minerały wody.

Te domowe napoje nawadniają jeszcze lepiej niż woda

Picie odpowiednich ilości wody podczas upałów jest niezwykle ważne i stanowi podstawę przygotowania na wysokie temperatury. Warto jednak także zadbać o uzupełnienie elektrolitów, czyli soli, wapnia, magnezu i potasu, które często są wydalane wraz z potem. Są one odpowiedzialne m.in. za dotlenienie komórek czy utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

  • wysokozmineralizowana woda,
  • odrobina miodu lub kawałki soczystych owoców,
  • wyciśnięty sok z cytryny (jedna sztuka),
  • zmiażdżone liście melisy lub mięty.
  • Zwykle trafia do kosza, a to świetny nawóz. Posyp gościnnie po ogrodzie, a Twoje rośliny będą rosnąć jak szalone!
  • Dosyp dwie łyżeczki do zupy pomidorowej. Będzie smaczniejsza niż ta u mamy!
  • Kosztuje grosze i idealnie czyści podłogę! Dodaj do wody odrobinę tej mikstury i pozbądź się smug.
Przeczytaj więcej artykułów  Plecaki szkolne dla dziewczyn jaki rodzaj i model wybrać

Dodaj komentarz