Nauka zdalna w grudniu 2021 Co ze studentami Czy uczelnie także będą zamknięte

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nauka zdalna w grudniu 2021 Co ze studentami Czy uczelnie także będą zamknięte

Nauka zdalna jest już pewnością dla uczniów w Polsce w grudniu 2021 roku. Od 20 grudnia wszystkie szkoły podstawowe i średnie będą organizować lekcje online, które potrwają przynajmniej do 9 stycznia. Ale czy to samo dotyczy studentów na uczelniach? Czy szkoły wyższe także będą zamknięte?

Początkowo rząd twierdził, że nauka zdalna będzie ostatecznością i będzie wprowadzana tylko w wyjątkowych przypadkach. Jednak 7 grudnia ogłoszono oficjalnie, że nauka online rozpocznie się już od 20 grudnia we wszystkich szkołach podstawowych i średnich. Wygląda więc na to, że sytuacja epidemiczna jest naprawdę trudna.

Nie dotyczy to jednak przedszkoli i żłobków. Dla najmłodszych dzieci zajęcia stacjonarne będą nadal możliwe. Co więcej, nie ma żadnych ograniczeń dotyczących uczelni i szkół wyższych. Decyzje w sprawie nauki zdalnej na studiach są pozostawione poszczególnym uniwersytetom lub nawet konkretnym wydziałom.

Jednak coraz więcej uczelni decyduje się na naukę w trybie zdalnym pomimo braku wytycznych rządowych. W Warszawie wiele szkół wyższych już rozpoczęło zajęcia online. Na Uniwersytecie Warszawskim na ponad połowie wydziałów obowiązuje nauka zdalna. Podobna sytuacja jest także w Krakowie, gdzie od 20 grudnia nauczanie zdalne dotknie największe krakowskie uczelnie. Decyzja w tej sprawie należy do rektorów.

Podobne zmiany zachodzą również na innych uczelniach w Polsce. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej coraz większa liczba szkół przestawia swoich studentów na naukę zdalną. Minister edukacji i nauki nie planuje wprowadzenia jednolitych decyzji w tej sprawie. To zadanie należy do poszczególnych uczelni.

Odpowiedzi na pytania rodziców dotyczące nauki zdalnej w 2021 roku dla studentów są jednoznaczne. Nie ma ogólnych wytycznych dotyczących zamknięcia uczelni i przejścia na nauczanie online. Decyzja ta należy do rektorów. Wiele uczelni już zdecydowało się na zmianę trybu kształcenia na zdalny.

Przeczytaj więcej artykułów  Piosenki weselne z listy Shazam

Dodaj komentarz