Od lat wieszam w oknie folię aluminiową Koleżanki się śmiały a teraz też to robią

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Od lat wieszam w oknie folię aluminiową Koleżanki się śmiały a teraz też to robią

W tym roku wiele miejsc w Polsce boryka się z niezwykle gorącym latem. Gdy temperatura w domu robi się nie do zniesienia, trudno się zastanawiać, co zrobić. Jednak istnieje jeden prosty sposób na złagodzenie upałów – folia aluminiowa na okno.

Folia aluminiowa jest często używana w kuchni, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ma ona również inne, ciekawe zastosowania. Jeśli cierpisz z powodu upałów, zobacz, jak wykorzystać ten produkt z kuchennej szafki. Ja osobiście korzystam z niego od dłuższego czasu i naprawdę przynosi mi ulgę w gorące dni. Jak to zrobić?

Zamontuj folię aluminiową na oknie i przetrwaj upały

Na rynku dostępnych jest wiele metod radzenia sobie z upałami w domu. Niektórzy zainwestują w drogie rolety przeciwsłoneczne, ale nie zawsze są one skuteczne lub dostępne dla każdego. Ja natomiast od lat korzystam z folii aluminiowej. Wystarczy przykleić ją do okna, tak aby lśniąca strona była zwrócona na zewnątrz, co pozwala odbijać promienie słoneczne. Ta metoda ma jedną wadę – może powodować zaciemnienie wewnątrz domu. Jeśli tego nie chcesz, istnieją także inne sposoby na ochłodzenie mieszkania w upalne dni.

Jak ochłodzić mieszkanie podczas upału? Oto kilka sprawdzonych trików:

  1. Otwieraj okna na noc. Gdy na zewnątrz temperatura spada, warto wprowadzić chłodne powietrze do domu. Dzięki temu łatwiej będzie zasnąć i spokojniej spać. Pamiętaj jednak, żeby rano zamknąć okna, zanim na zewnątrz będzie gorąco.
  2. Postaw na rośliny, które mają właściwości chłodzące. Okazuje się, że posiadanie bluszczu lub winorośli w domu sprawia, że temperatura jest niższa. Jeśli lubisz rośliny w mieszkaniu, to może to być dla ciebie dobre rozwiązanie.
  3. Unikaj włączania urządzeń. Podczas upałów warto powstrzymać się od używania lamp, telewizora czy piekarnika. Te urządzenia dodają dodatkowego ciepła, które jest zbędne w tym gorącym okresie. Zamiast gotować, postaw na lekkie, letnie posiłki, jak sałatki i chłodnik.
Przeczytaj więcej artykułów  Proste ale pełne uczuć - krótkie życzenia komunijne dla chłopca które trafiają w serce

Dodaj komentarz