Pediatra doprowadził do czynności seksualnych 14-latkę Nadal przyjmuje pacjentów

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pediatra doprowadził do czynności seksualnych 14-latkę Nadal przyjmuje pacjentów

Dziennikarze programu Interwencja ujawnili sprawę pediatry, któremu orzeczono zakaz pracy z nieletnimi. Dlaczego lekarz nadal pracuje w szpitalu?

Wyrok sądu

Maciej T., lekarz pediatra z Białej Podlaskiej, został oskarżony o doprowadzanie 14-letniej dziewczyny do czynności seksualnych. Skazano go prawomocnie i zabroniono mu przyjmowania nieletnich pacjentów. Dziennikarze Interwencji odwiedzili go podczas pracy.

Początek sprawy

Mężczyzna został oskarżony na podstawie art. 200 kk:

§ 1. Kto obcuje płciowo z nieletnim poniżej 15 roku życia lub dopuszcza się wobec takiej osoby innych czynności seksualnych lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Źródło: LexLege

Prokuratura twierdziła, że mężczyzna nawiązał kontakt z nastoletnią dziewczyną przez internet. Doszło do trzech spotkań, podczas których miał składać jej propozycje czynności seksualnych i doprowadzić do obcowania płciowego. Dziewczyna miała wtedy 14 lat. W lipcu 2018 roku matka poszła razem z bratankiem śladami córki na miejsce spotkania. Sytuację opisała w następujący sposób:

Sąsiad poinformował nas, że moja córka jest z nieznanym mężczyzną. Poszłam tam wraz z bratankiem. Córka klęczała obok tego pana, a on miał spodnie opuszczone do połowy. Wyciągnęłam telefon i oznajmiłam, że zadzwonię na policję i użyję materiału "Interwencji" – powiedziała Magdalena, matka dziewczyny

Maciej T. został zatrzymany, a następnie oskarżony. Dziennikarze Interwencji twierdzą, że jest znanym pediatrą w okolicy.

Wyrok sądu i jego zawieszenie

Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok za przestępstwo seksualne i skazał lekarza na 2 lata pozbawienia wolności. Nałożono również zakaz kontaktu z pokrzywdzoną na okres 5 lat, zakaz zbliżania się do niej oraz zakaz leczenia nieletnich przez 3 lata.

Oskarżony Maciej T. został uznany za winnego przestępstwa polegającego na nawiązaniu kontaktu przez internet w celu złożenia propozycji obcowania płciowego, a następnie doprowadzeniu do obcowania płciowego. Sąd skazał go na karę 2 lat pozbawienia wolności – powiedziała Barbara Markowska z Sądu Okręgowego w Lublinie

Przeczytaj więcej artykułów  Minister Czarnek zapowiada że ferie zimowe 2022 będą trwały 6 tygodni

Według informacji Dziennika Wschodniego, szpital, w którym pracował pediatra na oddziale neonatologicznym, zakończył z nim współpracę po ogłoszeniu wyroku. To jednak nie zakończyło sprawy. Sąd Rejonowy zawiesił wykonanie kary o pół roku ze względu na trudne konsekwencje, jakie mogłaby ponieść jego rodzina. Matka dziewczyny wyraziła oburzenie tym postanowieniem.

Moja córka teraz dobrze funkcjonuje, chodzi do szkoły. Wszyscy to ciężko przeżyliśmy, moja córka wcześniej załamała się. A skąd mam wiedzieć, czy ten mężczyzna nie czyha na nią gdzieś? – powiedziała matka dziewczyny

Adwokat matki powołał się również na opinię biegłych, którzy mieli stwierdzić wysokie prawdopodobieństwo popełnienia ponownego czynu zabronionego przez skazanego oraz zalecić terapię jako środek zapobiegawczy.

Wnioski z programu Interwencja

Dziennikarze Interwencji odwiedzili lekarza w jego aktualnym miejscu pracy, żeby zapytać go o sprawę. Dziennikarz przeprowadził z nim krótką rozmowę. Lekarz stwierdził, że nie wiedział o wieku dziewczyny i jej "psychicznych cechach" i że nie wydawało się, że jest tak młoda.

Dziennikarz: Czy to pana nie zastanowiło? Wygląd ciała? Jakiekolwiek cechy psychiczne dziewczynki?
Maciej T.: Dziewczyna była rozwinięta. Żal mi jej. – ustępy z nagrania z programu Interwencja

Lekarz zatrudniający Macieja T. stwierdził, że nie ma żadnych zastrzeżeń co do niego i że oskarżenia o pedofilię mogą być fałszywe. Adwokat matki pokrzywdzonej nie zgadza się z tą opinią.

Nie będę komentować materiału dowodowego, ale na podstawie opinii seksuologów, którzy przeprowadzili badania, nie można powiedzieć, że to wynika z głupoty – powiedział adwokat Piotr Selwa – materiał z programu Interwencja

Dziennikarze byli zainteresowani, czy lekarz ma prawo wyjechać za granicę. Adwokat Piotr Selwa stwierdził, że nie ma żadnych zakazów uniemożliwiających mu to. Według ustaleń programu, Maciej T. nadal pracuje jako lekarz. Nie ustalili jednak, czy przyjmuje małoletnich pacjentów.

Przeczytaj więcej artykułów  Opieka na żonę po porodzie

Dziennikarze byli zainteresowani, czy lekarz ma prawo wyjechać za granicę. Adwokat Piotr Selwa stwierdził, że nie ma żadnych zakazów uniemożliwiających mu to. Według ustaleń programu, Maciej T. nadal pracuje jako lekarz. Nie ustalili jednak, czy przyjmuje małoletnich pacjentów.

Dodaj komentarz