Pierwsza zima noworodka – jak go ubrać by czuł się komfortowo

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pierwsza zima noworodka - jak go ubrać by czuł się komfortowo

Pierwsza zima noworodka – jak ubrać go, żeby czuł się wygodnie?

Rodzice często zastanawiają się, jak ubrać noworodka zimą, żeby nie przemarzł, ale jednocześnie nie doprowadzić do jego przegrzania. Ochrona dziecka urodzonego w chłodnych miesiącach może być trudnym zadaniem. Chcemy zapewnić maluchowi komfort, zwłaszcza podczas zimowych spacerów.

Kompletowanie ubranek dla niemowlaka to ważny moment w oczekiwaniu na dziecko. Musimy pamiętać o aspektach praktycznych i bezpieczeństwie naszego maluszka. Wybór ubranek dla dzieci urodzonych jesienią lub zimą może być trudny, ale możemy postawić na kilka sprawdzonych elementów, które zapewnią naszemu dziecku wygodę w nadchodzących miesiącach.

Co warto wziąć pod uwagę? Niektórzy rodzice koncentrują się głównie na estetyce ubranek, a zapominają o ich funkcjonalności i odpowiednim doborze. Dlatego ważne jest wybieranie ubranek i akcesoriów posiadających certyfikaty bezpieczeństwa dla niemowląt. Powinniśmy również zwracać uwagę na naturalne, przyjazne dla skóry materiały, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i swobodę ruchów.

Aby zapewnić komfort naszego dziecka, dobierzmy ubranka z łatwymi do zapięcia zatrzaskami i napami. Na przykład body kopertowe, bluzy i T-shirty z napami na ramionach lub spodnie typu ogrodniczki są świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie musimy ich zakładać przez głowę ani martwić się o ich zsunięcie.

Pamiętajmy także o strukturze materiału. Najlepszy będzie materiał typu interlock, który jest elastyczny i nie odkształca się po praniu. Ważne jest również, aby ubranka miały większe otwory na małe piąstki, dodatkowe miejsce na pieluchę i wykonane były z elastycznego materiału, który nie krępuje ruchów maluszka.

Jak ubrać noworodka na zimowy spacer? Nie musimy rezygnować ze spacerów z powodu niskiej temperatury. Dobrze jest nauczyć nasze dziecko tolerować zimno podczas codziennych spacerów, co poprawia jego odporność, apetyt i jakość snu. Ważne jest jednak odpowiednie ubranie niemowlaka. Możemy ubrać go "na cebulkę", czyli ubrać warstwami, żeby w razie potrzeby zdjąć jedną z nich. Sprawdzajmy, czy maluszkowi nie jest ani za ciepło, ani za zimno, dotykając skóry na jego karku.

Przeczytaj więcej artykułów  Nie żyje czterolatek którego tata przewoził motocyklem

Aby chronić nasze dziecko przed zimnem, wybierajmy okrycie wierzchnie z grubszą warstwą ociepliny i wodoodporną powłoką. Ważne jest, żeby podszewka była naturalna, wykonana z bawełnianych dzianin, aby uniknąć przegrzania naszego maluszka. Dodatkowo, do kurtki możemy dobrać ocieplane spodnie lub wygodny kombinezon. Pamiętajmy też o dodatkach, takich jak ciepły komin, czapeczka z wiązaniem pod brodą i rękawiczki na sznureczku, żeby się nie zgubiły podczas spaceru.

Wszystkie niezbędne ubranka i dodatki do zimowej wyprawki dla niemowląt możemy znaleźć w sklepie internetowym Coccodrillo.eu lub w jednym z prawie 250 salonów stacjonarnych w Polsce.

Dodaj komentarz