Pierwsze 5 mln zł na 300 wpłynęło już do opolskich gmin Ruszyły wypłaty świadczenia

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pierwsze 5 mln zł na 300 wpłynęło już do opolskich gmin Ruszyły wypłaty świadczenia

Nareszcie! Pierwsze 5 milionów złotych na świadczenie 300+ właśnie dotarło do gmin w Opolu. Wypłaty dla rodziców rozpoczęły się!

Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przez niespełna miesiąc Polacy złożyli ponad milion wniosków o 300+. Pierwsze środki na wyprawki szkolne już trafiły do gmin. W niektórych miastach rozpoczęły się wypłaty świadczenia, a pierwsze pieniądze zostały już przelane na konta rodziców. Aż 5 milionów złotych trafiło tylko do opolskich gmin!

Program 300+ cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców. Już w pierwszych godzinach lipca zaczęły spływać wnioski rodziców o dodatkowe 300 złotych na wyprawkę dla dziecka. Według Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, do 29 lipca 2018 roku wpłynęło ponad milion wniosków o 300+. W poprzednim miesiącu wnioski można było składać tylko online za pośrednictwem portalu Emp@tia lub serwisu transakcyjnego kilku banków.

Rodzice złożyli już online ponad milion wniosków o świadczenie "dobry start" w ciągu niecałego miesiąca. Jest to 300 złotych wsparcia wypłacanych raz w roku wszystkim uczniom rozpoczynającym rok szkolny, niezależnie od dochodu rodziny. Od 1 sierpnia wnioski można będzie składać drogą tradycyjną (papierową) w urzędzie lub wysłać pocztą. – czytamy na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Już od jutra wnioski o 300 złotych na dziecko można składać również w wersji papierowej w urzędach miasta lub gminy oraz w ośrodkach pomocy społecznej. W przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej wnioski należy składać w powiatowym centrum pomocy rodzinie. Nadal istnieje możliwość składania wniosków online.

Pieniądze na wypłatę świadczenia zaczynają docierać do gmin. Zgodnie z zasadami programu, rodzice, którzy złożyli wniosek w czasie wakacji, otrzymają wypłaty do końca września 2018 roku. Wszystkie wnioski złożone po 1 września będą rozpatrywane w ciągu dwóch miesięcy od złożenia.

Pierwsze wypłaty już się rozpoczęły, między innymi w Opolu. Według portalu nto.pl, do opolskich gmin w ramach programu "Dobry start" trafiło już 5 milionów 61 tysięcy złotych, przeznaczonych dla 16 tysięcy uczniów. W minionym tygodniu przelano już pierwszą transzę – na konta pierwszych rodziców uczących się dzieci wpłynęło w sumie 54 tysiące złotych.

Przeczytaj więcej artykułów  Powody nieobecności w szkole Co powinno zawierać usprawiedliwienie aby nie zostało odrzucone

[Zdjęcie główne: depositphotos.com]

[Zdjęcie główne: depositphotos.com]

Dodaj komentarz