Piątek po Bożym Ciele Czy 17 czerwca jest wolny od szkoły i pracy

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Piątek po Bożym Ciele Czy 17 czerwca jest wolny od szkoły i pracy

Święto Bożego Ciała zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku będzie to czwartek, a w tym roku przypada ono na 16 czerwca. Zgodnie z przepisami, jest to dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły. To świetna okazja na dłuższy weekend. Ale czy 17 czerwca jest również wolny od obowiązków? Sprawdźmy w kalendarzu! Czy uczniowie mają iść do szkoły 17 czerwca?

Czy uczniowie mają wolne 17 czerwca?

Boże Ciało jest jednym z tzw. ruchomych świąt, które co roku przypada w innym terminie. Jego data jest uzależniona od Wielkanocy – zawsze jest to 60 dni po Zmartwychwstaniu Pańskim. Jednak zawsze jest to czwartek. Ponieważ Boże Ciało wypada pod koniec maja lub w czerwcu, mamy szansę na atrakcyjny długi weekend z piękną pogodą. Ale aby to było możliwe, potrzebujemy również wolnego piątku.

Oficjalnie tylko 16 czerwca, czyli Boże Ciało, jest ustawowo wolnym dniem pracy. Jednak dyrektorzy szkół często korzystają z przysługujących im dni wolnych i decydują się na wyznaczenie ich w dowolnym momencie roku. Najczęściej robią to właśnie po to, aby wydłużyć uczniom weekend. Dlatego większość szkół nie będzie pracować 17 czerwca, zwłaszcza że to już koniec roku szkolnego i oceny zostały już wystawione. Jednak czy dzieci idą do szkoły tego dnia, to zależy od konkretnej szkoły.

Czy piątek po Bożym Ciele jest wolny od pracy?

Niestety, piątek po Bożym Ciele to zwyczajny dzień pracy. Wszystkie firmy, urzędy, centra handlowe i sklepy będą działać normalnie. Jeśli zależy nam na dłuższym odpoczynku, powinniśmy wziąć urlop.

Przeczytaj więcej artykułów  Ogórki odejdą w odstawkę bo teraz kisi się czosnek Warzywo zaskoczy smakiem i bogactwem witamin

Piątek po Bożym Ciele w szkole – szansa na długi weekend

Boże Ciało to świetna okazja na krótki wypad lub rodzinny wypad. Zazwyczaj przypada ono w czerwcu, więc możemy liczyć na bardzo dobrą, a nawet wakacyjną pogodę, sprzyjającą spacerom i spędzaniu czasu na dworze. Nic więc dziwnego, że wielu planuje wolny dzień w piątek po Bożym Ciele. Dzięki temu możemy zyskać 4 dni nieprzerwanego odpoczynku – w tym roku będzie to 16-19 czerwca. Powrócimy do pracy w poniedziałek 20 czerwca.

Pytania rodziców: czy 17 czerwca jest dzień wolny od szkoły?

Czy uczniowie mają wolne 17 czerwca?

Większość szkół będzie wolna tego dnia – dyrektorzy często używają wtedy dni wolnych.

Czy 17 czerwca idziemy do szkoły w piątek po Bożym Ciele?

To zależy od decyzji dyrektora, ale większość szkół wyznacza wtedy wolne, aby wydłużyć weekend uczniom.

Czy szkoły są otwarte 17 czerwca?

To zależy od konkretnej placówki, ale większość dyrektorów korzysta z jednego dnia wolnego i daje uczniom wolne.

Czy idziemy do szkoły w Boże Ciało?

Większość placówek jest wolna 17 czerwca. Często dyrektorzy wyznaczają dodatkowe wolne tego dnia.

Większość placówek jest wolna 17 czerwca. Często dyrektorzy wyznaczają dodatkowe wolne tego dnia.

Dodaj komentarz