Porwana 14 latka w Poznaniu przeżyła piekło Wstrząsające ustalenia śledczych Co było motywem

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Porwana 14 latka w Poznaniu przeżyła piekło Wstrząsające ustalenia śledczych Co było motywem

Tydzień temu pojawiły się szokujące doniesienia o porwaniu 14-latki w Poznaniu. Dziewczynka przeszła przez koszmar, ale dzięki szybkiej akcji policji udało się ją odnaleźć i uwolnić. Sprawcy zostali schwytani i będą odpowiadać przed sądem. Wciąż jednak ujawniane są nowe, wstrząsające fakty dotyczące tej sprawy, które bulwersują i wzbudzają przerażenie. Szczególnie szokujący jest motyw, który stał za tym okrutnym przestępstwem.

Bestialstwo i tortury – dramat dziewczynki z Poznania

Uprowadzenie nastolatki wstrząsnęło Polską. Według śledczych, porwanie miało miejsce pod sklepem Biedronka na Osiedlu Przyjaźni 22 lipca. Sprawcy porywaczy zabrali dziewczynkę samochodem i przewieźli do jednej z miejscowości pod Poznaniem. Dzięki szybkiej akcji służb udało się ją odnaleźć i uwolnić jeszcze tego samego dnia. Niestety, 14-latka przeżyła prawdziwy horror.

Oprawcy torturowali i okaleczali dziewczynkę. Policja informuje, że miała obcięte włosy i brwi, była przetrzymywana w zamkniętym bagażniku, a także doszło do przemocy seksualnej. Sprawcy nagrali całe zdarzenie, co stanowi dowód ich winy.

Szokujące ustalenia w sprawie

Każdego dnia pojawiają się nowe, wstrząsające fakty dotyczące porwania dziewczynki w Poznaniu. Według prokuratury, za organizację porwania odpowiedzialna jest 39-letnia kobieta, Paulina K., która zaangażowała do tego grupę nastolatków, w tym własną 13-letnią córkę. Kobieta miała nagrywać moment gwałtu. Zarówno ona, jak i 17-letni Alan O., który uczestniczył w przestępstwie i dopuścił się gwałtu, zostali aresztowani. Alan O. przyznał się do winy. W porwanie zaangażowani byli również dwaj inni 14-latkowie.

Szczególnie przerażający jest motyw porwania. Według informacji policji, sprawcy mieli chcieć ukarać dziewczynkę za zniszczenie e-papierosa. Miała ona winę wobec 20 zł dziewczynki Pauliny K., którą ta musiała zapłacić za naprawę uszkodzonego urządzenia. Oprócz tego porwana nastolatka miała obrażać kobietę podczas rozmowy w internecie.

"To niezwyklle odhumanizowane zachowanie matki, która inspirowała takie przestępstwo, zwłaszcza przy tak nieuzasadnionym motywie. To trudno pojąć dla każdego rozwiniętego człowieka. Jesteśmy tu w obecności ciężkiego psychopatycznego zachowania, ponieważ nie odczuwała bólu, widząc, co dzieje się z tą dziewczynką". – Brunon Hołyst, specjalista w dziedzinie kryminalistyki i kryminologii, cytat za Fakt.pl

Przeczytaj więcej artykułów  Nauka zdalna dla niezaszczepionych Nowe zasady w szkołach Spychanie odpowiedzialności

Sprawą zajmuje się prokuratura i policja, a podejrzani zostaną wkrótce postawieni przed sądem. Funkcjonariusze przyznają, że jest to jedna z najbardziej szokujących spraw, z jakimi mieli do czynienia.

"Pracuję jako prokurator od ponad 20 lat. Nie pamiętam podobnego zdarzenia – tak bestialskiego traktowania ofiary. Nie znajduję żadnego usprawiedliwienia". – prokurator Łukasz Wawrzyniak, cytat za Gazetą Wyborczą

Pytania czytelników dotyczące porwania 14-latki w Poznaniu

Jaki był motyw porwania 14-latki w Poznaniu?

  • 12-latek śmiertelnie postrzelił się bronią ojca. Prokuratura bada okoliczności tego tragicznego zdarzenia
  • Czy aplikacja TikTok jest odpowiedzialna za śmierć dzieci w wyniku niebezpiecznego wyzwania? Rodzice wnioskują o pozew
  • Dramat w Będzinie. Trzyletni chłopiec porwany przez nurty rzeki. Na pomoc ruszyli strażacy i świadek zdarzenia

Dodaj komentarz