Nieszczepione dzieci nie będą przyjmowane do żłobków

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nieszczepione dzieci nie będą przyjmowane do żłobków

Nasz dział Zdrowia Urzędu Miasta w Poznaniu rozważa wprowadzenie nowego projektu dotyczącego przyjmowania dzieci do żłobków. Istnieje możliwość, że niezaszczepione dzieci będą miały mniejsze szanse na dostanie się do żłobka w porównaniu do tych, które otrzymały wszystkie zalecane szczepienia.

Projekt koncentruje się na opiece nad dziećmi do trzeciego roku życia i zakłada, że dzieci, które otrzymały wymagane szczepienia, zostaną nagrodzone dodatkowymi punktami podczas ubiegania się o miejsce w żłobku.

Już w 2015 roku radna Beata Urbańska zgłaszała podobne propozycje. Sugerowała, że rodzice, składając wnioski o miejsce w żłobku, powinni dostarczyć zaświadczenie, że ich dziecko zostało zaszczepione. Jednak wtedy projekt nie wszedł w życie.

Dowiedziałam się, że takie rozwiązania nie da się wprowadzić. Szkoda, że temat wtedy upadł, bo uważam, że warto o tym mówić. Coraz więcej rodziców decyduje się nie szczepić swoich dzieci, co stanowi poważny problem i wymaga podjęcia działań w celu jego rozwiązania. Ważne jest tutejsze edukowanie rodziców i rozważenie wprowadzenia dopłat do szczepień – mówi Beata Urbańska, radna z lewicy, dla portalu gloswielkopolski.pl.

Nieszczepione dzieci nie będą przyjmowane do żłobków

Radna napotkała sprzeciw ze strony radnego z PIS-u.

Jeśli państwo pozwala rodzicom na odmowę szczepień dla dzieci, to rozporządzenie rady miasta nie może ich do tego zmuszać. Taki zapis ograniczałby wolność jednostki – mówi Adam Pawlik dla portalu gloswielkopolski.pl.

Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Poznania, ujawnia, że kwestia szczepień jest obecnie analizowana.

Na razie nie wiadomo, czy projekt zostanie zatwierdzony i wprowadzony w życie w kontekście aplikowania do żłobka.

Nieszczepione dzieci nie będą przyjmowane do żłobków

A Wy co sądzicie na ten temat? Czy powinniśmy wprowadzić ten projekt w życie?

  • Szczepić czy nie szczepić na pneumokoki?
  • Nie szczepisz, nie dostaniesz 500 Plus!

[Zdjęcie główne: depositphotos.com]

[Zdjęcie główne: depositphotos.com]

Przeczytaj więcej artykułów  Nowy program PiS Stołówka Plus krytykowany przez samorządy Czy mają rację

Dodaj komentarz