Od kiedy 800 plus na dziecko ZUS podaje konkretne terminy Nie wszyscy dostaną pieniądze od razu

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Od kiedy 800 plus na dziecko ZUS podaje konkretne terminy Nie wszyscy dostaną pieniądze od razu

Przyjęcie ustawy podnoszącej świadczenie 500 plus do 800 zł nastąpiło kilka miesięcy temu. Wiemy, że nowa kwota świadczenia wejdzie w życie dopiero w 2024 roku. Jednak ze względu na harmonogram ZUS, nie wszyscy rodzice otrzymają wypłaty na początku nowego roku. Powód tym razem leży w planowanych terminach ZUS-u. Od kiedy będą wypłacane 800 plus na dziecko? Kiedy można się spodziewać wyższych wypłat?

Kiedy odbędzie się pierwsza wypłata 800 plus na dziecko?

Na początku sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał zmiany w ustawie dotyczącej finansowego wsparcia rodzin w wychowywaniu dzieci. Zgodnie z treścią dokumentu, podwyżka świadczenia zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku, ale nie wszyscy otrzymają wyższe wypłaty już na początku nowego roku. Część rodziców otrzyma 800 zł, podczas gdy pozostali… 1600 zł, ale z pewnym opóźnieniem.

Zgodnie z nowymi przepisami, przelewy w nowej wysokości zostaną wypłacone do beneficjentów najpóźniej do 29 lutego 2024 roku. Oznacza to, że niektóre wypłaty będą mieć miejsce w styczniu, ale niektórzy rodzice będą musieli poczekać trochę dłużej, ale otrzymają tę samą kwotę z wyrównaniem.

Jakie rodziny są uprawnione do 800 plus?

800 zł będzie przyznawane rodzicom na tych samych zasadach co 500 plus, nie będą obowiązywać żadne dodatkowe warunki. Świadczenie będzie przysługiwać na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziców.

Ważne jest, że rodzice nie będą musieli składać dodatkowych wniosków, aby otrzymywać wyższe wypłaty. Dodatek zostanie automatycznie podwyższony, i wszyscy którzy mają prawo do świadczenia na dzień 1 stycznia 2024 roku, otrzymają 800 zł zamiast 500 zł.

Przeczytaj więcej artykułów  Niebezpieczne wyzwanie z TikToka przyczyną śmierci dzieci Rodzice składają pozew przeciwko aplikacji

Czytelnicy pytają, od kiedy zostanie wypłacane 800 plus

Od kiedy do kiedy będzie obowiązywać 800 plus?

800 plus zostanie wprowadzony od 1 stycznia, jednak nie ma ustalonej daty końcowej, jest to świadczenie przysługujące na stałe.

Czy w grudniu będzie wypłacane 800 plus?

800 plus zgodnie z ustawą wejdzie w życie od stycznia, więc pierwsze wypłaty będą prawdopodobnie miały miejsce dopiero po Nowym Roku.

Kiedy będą wypłacane pierwsze środki w ramach programu 800 plus?

Pierwsze wypłaty 800 plus trafią na konta rodziców prawdopodobnie od połowy stycznia, a jeśli ktoś nie otrzyma podwyżki jeszcze w styczniu, to środki zostaną dopłacone do końca lutego.

Zobacz także:

  • 400 plus wyprawka. Część rodziców może liczyć na dodatkowe środki na rok szkolny. Wymagane będzie złożenie wniosku
  • Wniosek USS ZUS – dla kogo? Warto roszczać się o "ukryte" środki. Niektórzy mogą otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych
  • Specjalny dodatek za wychowanie dzieci? ZUS wypłaca nawet 1500 zł. Skorzystają także babcie

Dodaj komentarz