Mocno zamknięty słoik Przestań się siłować Ten prosty trik pozwoli pozbyć się bez trudu każdej

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Mocno zamknięty słoik Przestań się siłować Ten prosty trik pozwoli pozbyć się bez trudu każdej

Otwarcie mocno zamkniętych słoików jest naprawdę uciążliwe w kuchni. Czasami trzeba się porządnie napocić, aby odkręcić wieczko z ulubionymi przetworami czy dżemami. Zdarza się, że potrzebujemy składnika na już, a wieczko ani drgnie. Jednak nie musimy z tym walczyć. Wypróbuj ten prosty trik, a z łatwością otworzysz każdy słoik!

Sposób na otwarcie nawet mocno zamkniętych słoików

Załatwienie mocno zamkniętego słoika nie jest prostą sprawą, szczególnie jeśli nie jesteśmy w stanie fizycznym. Często wkładamy w to dużo energii i wysiłku, a mimo to kończymy szukając kogoś silniejszego, lub po prostu otwieramy słoik nożem. Warto jednak pamiętać, że ta druga opcja jest dość ryzykowna – możemy trwale uszkodzić nakrętkę i słoik będzie do wyrzucenia.

Wiele lepszym rozwiązaniem jest trik z wrzątkiem. Wystarczy umieścić słoik dnem do góry w garnku z wrzątkiem i poczekać kilka minut. To pomoże wyrównać ciśnienie wewnątrz, a pod wpływem temperatury, nakrętka się rozszerzy i będzie łatwiej ją odkręcić.

Jak otworzyć słoik bez siły?

Jeśli nie przekonuje nas trik z wrzątkiem albo nie mamy go pod ręką, istnieje kilka innych sposobów. Możemy spróbować pozbyć się upartej nakrętki za pomocą drewnianej łyżki – wystarczy delikatnie uderzyć w brzegi nakrętki kilka razy. To powinno wystarczyć, aby spokojnie otworzyć słoik.

Innym znanym i często stosowanym sposobem na mocno zakręcone słoiki jest użycie ścierki lub gumowych rękawic kuchennych. Może trudności z odkręceniem wynikały po prostu z tego, że mieliśmy mokre, śliskie dłonie.

  • Ta mikstura, która kosztuje grosze, idealnie czyści podłogi! Dodaj jej trochę do wody i zapomnij o smugach
  • Ten jeden sposób na przechowywanie rosołu pozwoli Ci cieszyć się jego świeżością przez cały tydzień
  • Zwykle trafia do kosza, ale jest doskonałym nawozem. Posyp go w ogrodzie, a Twoje rośliny będą rosły jak szalone!
Przeczytaj więcej artykułów  Najpiękniejsze cytaty z bajek Słowa które inspirują i na długo zapadają w pamięć

Dodaj komentarz