O której wyniki matur 2022 Gdzie je sprawdzać Ważne informacje dla uczniów

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

O której wyniki matur 2022 Gdzie je sprawdzać Ważne informacje dla uczniów

O której są wyniki matur 2022? Kiedy możemy je sprawdzić? Oto ważne informacje dla nas, uczniów.

Już o świcie, 5 lipca, dowiemy się, jak wypadły nasze egzaminy maturalne. To właśnie te wyniki będą decydować, czy dostaniemy się na nasze wymarzone kierunki studiów i rozpoczniemy naukę na uczelni od października. Nic więc dziwnego, że jesteśmy bardzo napięci i zestresowani. Ale o której będziemy mogli poznać wyniki matur 2022? Kiedy będzie oficjalnie można odebrać świadectwo dojrzałości?

Przede wszystkim, matury 2022 odbyły się tradycyjnie w maju i cały ten długi, męczący maraton zakończył się 23 maja. Oznacza to, że od ponad miesiąca wszyscy maturzyści mają oficjalnie wolne i korzystają z najdłuższych wakacji w swoim życiu. Jednak prawdziwe, swobodne odpoczywanie rozpocznie się dopiero po otrzymaniu wyników matur. Jest wiele napięcia związane z niepewnością, czy zdało się wszystkie egzaminy i jakie wyniki uzyskano. To może skutecznie psuć nam humor i uniemożliwiać pełny relaks. Szczególnie jeśli bierzemy udział w rekrutacji na studia i nadal nie wiemy, czy wyniki umożliwią nam pójście na nasze wymarzone studia od października.

Sprawdzanie wyników maturalnych zajęło ponad miesiąc. Jednak oczekiwanie na ogłoszenie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną rezultatów dobiegło końca – wszyscy maturzyści poznają swoje wyniki 5 lipca o godzinie 8:30. Tego samego dnia o tej samej godzinie wyniki otrzymają także osoby, które z różnych powodów zdawały maturę.

Co się tyczy wyników maturalnych, każdy zdający będzie mógł poznać swoje indywidualne wyniki logując się na stronie wyniki.edu.pl. Loginy i hasła zazwyczaj są udostępniane przez dyrekcję szkoły już wcześniej. Jeśli system działa, to już o 8:30 pierwsze osoby dowiedzą się, czy zdały i jaki wynik uzyskały.

Zgodnie z informacjami z CKE, ogólnopolskie wyniki zostaną opublikowane dwie godziny później, czyli o 10:30. Wtedy dowiemy się, jakie były średnie wyniki, ile procent uczniów nie zdało, a ile uzyskało niemalże maksymalną punktację na poszczególnych egzaminach.

Przeczytaj więcej artykułów  Minister Czarnek zapowiada bony turystyczne dla wszystkich uczniów 1 miliard zł na darmowe

Oficjalne, szczegółowe wyniki zostaną wpisane na świadectwie maturalnym. Będą one przekazane poszczególnym szkołom, a następnie udostępnione uczniom 5 lipca, w godzinach południowych lub popołudniowych. Jednakże, aby je otrzymać, musimy osobiście udać się do szkoły lub napisać upoważnienie dla osoby, która je odebrała za nas.

Jeśli jesteśmy ciekawi innych informacji, to warto sprawdzić:

– Czy kserokopia świadectwa dojrzałości to to samo co odpis? Dowiedzmy się, jak odpowiednio przygotować nasze dokumenty.

– Czy nauczyciele strajkują na początku roku szkolnego? Mają zapowiedź, że będą walczyć o najlepsze rozwiązania dla polskiej edukacji.

Dodaj komentarz