O tych 7 właściwościach mleka matki nie wiedziałaś

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

O tych 7 właściwościach mleka matki nie wiedziałaś

Mleko matki jest najlepszym jedzeniem, jakie możesz podać swojemu dziecku. Ale ma również wiele innych zastosowań, o których mało kto wie!

1. Mleko matki nawilża skórę

Może to brzmieć jak mit, ale wielu rodziców spotyka się z problemem przesuszonej skóry u niemowląt. Na szczęście mleko matki może nawilżać skórę i łagodzić swędzenie – dlatego warto je stosować na suchą skórę niemowląt lub popękane wargi noworodków.

2. Ma działanie łagodzące po szczepieniach

Gdy wychodzisz z gabinetu lekarskiego po szczepieniu, zazwyczaj dostajesz zalecenie na okład z sody. Ale równie skutecznym sposobem na redukcję obrzęków w miejscu wkłucia jest nakładanie na nie mleka matki, które nie wysusza skóry dziecka.

3. Leczy wysypki, trądzik i ciemieniuchę

Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym i łagodzącym, mleko matki pomaga w leczeniu różnych problemów skórnych u maluszka.

4. Chroni przed infekcjami

Mleko matki zawiera przeciwciała i ma właściwości antybakteryjne, co chroni dziecko przed chorobami. To nie oznacza, że niemowlę nie zachoruje, ale powinno łagodniej i szybciej przejść infekcję.

5. Pomaga w zapaleniu ucha i katarze

Badania wykazują, że mleko matki może być używane jako lekarstwo w przypadku zapalenia ucha środkowego. Kilka kropel mleka do ucha co kilka godzin powinno złagodzić objawy w ciągu maksymalnie 48 godzin! Podobnie działa w przypadku kataru u niemowląt – mleko działa bakteriobójczo i rozcieńcza wydzielinę.

6. Zapobiega problemom z poziomem cholesterolu

Mleko matki zawiera dużo cholesterolu, którego nie znajdziesz w innych mlecznych napojach. Dzięki temu organizm niemowlęcia uczy się, jak prawidłowo kontrolować poziom cholesterolu, co może chronić przed problemami zdrowotnymi w dorosłym życiu.

Przeczytaj więcej artykułów  Poznaj nowości marki Thule zaprezentowane na największych w Europie targach dziecięcych - Kind

7. Ratunek dla mam podczas karmienia

Dzięki swoim nawilżającym, odkażającym i łagodzącym właściwościom mleko matki jest doskonałą alternatywą dla maści dla kobiet karmiących piersią. Po każdym karmieniu wystarczy nanieść kroplę mleka na sutki. Ten prosty zabieg pomoże w regeneracji delikatnej skóry, która dopiero przyzwyczaja się do karmienia.

Dzięki swoim nawilżającym, odkażającym i łagodzącym właściwościom mleko matki jest doskonałą alternatywą dla maści dla kobiet karmiących piersią. Po każdym karmieniu wystarczy nanieść kroplę mleka na sutki. Ten prosty zabieg pomoże w regeneracji delikatnej skóry, która dopiero się przyzwyczaja do karmienia.

Dodaj komentarz