Pierścionki zaręczynowe

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki zaręczynowe mogą być złote, platynowe lub srebrne. Zazwyczaj są ozdobione brylantem, ale czy zamiast niego można wybrać inny kamień? Jak wybrać odpowiedni rozmiar? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania…
Wybór i zakup pierścionka zaręczynowego to dla mnie duże i często stresujące wydarzenie. Zanim pójdę do sklepu, warto zrobić kilka obserwacji. Zwróć uwagę, jaką biżuterię nosi Twoja dziewczyna. Czy są to małe i delikatne ozdoby, duże etniczne biżuteria, czy może bardzo oryginalne i ręcznie robione? Pomyśl też o kolorach ubrań, które przeważają w jej szafie. Mając te informacje, mogę zacząć szukać.

Wybór metalu dla pierścionka zaręczynowego

Powszechnie przyjmuje się, że pierścionki zaręczynowe są zazwyczaj złote. Mogą być to tradycyjne żółte złoto lub syntetycznie uzyskiwane białe złoto. Bardziej ekskluzywny i trwalszy jest jednak platyna. W zależności od budżetu, warto rozważyć także zakup srebrnego pierścionka. Zanim jednak zdecyduję się na konkretny metal, muszę wiedzieć, który z nich moja narzeczona nosi na co dzień. To ułatwi trafienie w jej gust.

Kamienie

W 1477 roku Arcyksiążę Maksymilian podarował Marii Burgundzkiej pierścionek z brylantem. Od tego czasu jest on uważany za najodpowiedniejszy kamień w pierścionku zaręczynowym. Jest to związane częściowo z właściwościami brylantów. Są one najbardziej trwałymi i najczystszymi kamieniami na świecie, dlatego stały się symbolem miłości.

Cyrkony są syntetycznymi imitacjami diamentów. Czy można rozróżnić je gołym okiem? Raczej nie… Zależy jednak od wartości pierścionka, którą możemy dostosować do swoich możliwości finansowych. Nie warto oszczędzać latami lub brać kredytu na pierścionek, ponieważ dla mojej dziewczyny zaręczyny będą tak samo ważnym wydarzeniem, jak dla mnie. Wątpliwe, żeby odrzuciła go z powodu cyrkonia…

Oczywiście istnieją pewne wyjątki od tej zasady. Jeśli wiem, że moja ukochana od lat marzy o konkretnym pierścionku zaręczynowym, warto się postarać, by jej nie urazić. Mogę np. wybrać nieco mniejszy kamień. Ceny pierścionków z małymi brylantami zaczynają się już od 500 zł…

Przeczytaj więcej artykułów  Nauka programowania ze Scottie Go

Można też wybrać zupełnie inny kamień: szafir, szmaragd lub nawet rubin. W tym przypadku przyda się wiedza o ulubionych kolorach mojej przyszłej narzeczonej. Najlepiej dostosować kamień do często noszonych przez nią odcieni ubrań i dodatków.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego

Sprawdzenie rozmiaru pierścionka zaręczynowego często wymaga przybliżenia się. Mogę spróbować "pożyczyć" jeden z jej pierścionków i zmierzyć go u jubilera. Można też spróbować przymierzyć pierścionek naszej dziewczyny i zapamiętać, na którym palcu się zatrzymał.

Na wszelki wypadek przed zakupem warto zapytać jubilera, czy konkretny model można dostosować, czy zmniejszyć. Jest to ważne, nawet jeśli jestem pewien rozmiaru. W ciągu wielu lat szerokość palców może się zmieniać i trzeba będzie dostosować pierścionek zaręczynowy do tych zmian.

Na wszelki wypadek przed zakupem warto zapytać jubilera, czy konkretny model można dostosować, czy zmniejszyć. Jest to ważne, nawet jeśli jestem pewien rozmiaru. W ciągu wielu lat szerokość palców może się zmieniać i trzeba będzie dostosować pierścionek zaręczynowy do tych zmian.

Dodaj komentarz