Planujesz opalać się na balkonie Lepiej to przemyśl Możesz dostać nawet 1500 zł mandatu

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Planujesz opalać się na balkonie Lepiej to przemyśl Możesz dostać nawet 1500 zł mandatu

Upalne lato i słoneczne dni zachęcają nas do spędzania czasu na zewnątrz i korzystania z uroków słońca. Niestety nie wszyscy posiadają prywatny ogródek, dlatego często korzystamy z tarasów lub balkonów. Jednak okazuje się, że nawet na tych prywatnych przestrzeniach obowiązują pewne ograniczenia. Jedno z nich dotyczy opalania się. Kto więc może dostać mandat za opalanie się na balkonie?

Kto może dostać mandat za opalanie na balkonie? To może być bardzo drogie.

Wielu z nas nie może się oprzeć pięknie opalonej skórze i nie przepuszcza żadnej okazji do zażycia kąpieli słonecznej. Czasami nie mamy możliwości wyjazdu na plażę i wtedy własny balkon staje się idealnym miejscem na wypoczynek. Jednak warto pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia.

Chociaż balkon jest naszą prywatną przestrzenią, to nadal obowiązują nas pewne zasady, zwłaszcza jeśli chcemy się opalać. Jeśli na przykład zdecydujemy się na opalanie w kostiumie kąpielowym, nie ma to żadnych konsekwencji. Jednak jeśli postanowimy opalać się topless, możemy narazić się na problemy. Sąsiedzi mają prawo zgłosić takie zachowanie policji, a to może skończyć się karą nawet do 1500 złotych, zgodnie z artykułem 140 Kodeksu Wykroczeń, który karze za "nieobyczajny wybryk".

Bądź ostrożny na balkonie

Korzystając z balkonu, pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi mieszkańcami budynku. Oczywiście możemy korzystać z naszej przestrzeni, ale zawsze warto okazać szacunek innym. Wiele wspólnot wprowadza różne zasady, aby zapewnić wszystkim komfort i spokój. Na przykład, często występuje zakaz grillowania na balkonach, szczególnie na grillach opalanych węglem drzewnym.

  • Bezpłatne leki dla dzieci i seniorów. Mamy już planowaną datę startu programu, ale nie obejmie to wszystkich
  • Nowe zasady funkcjonowania przychodni od 1 lipca. Dotyczyć to będzie tysięcy pacjentów
  • Tej szkole udało się wprowadzić własne zasady! Wszyscy uczniowie otrzymają świadectwa z paskiem. "Będą się czuć docenieni"
Przeczytaj więcej artykułów  Polip endometrialny macicy przyczyny objawy leczenie

Dodaj komentarz