Pokój dziecięcy na poddaszu jak urządzić żeby był praktyczny i przytulny

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pokój dziecięcy na poddaszu jak urządzić żeby był praktyczny i przytulny

Jak urządzić praktyczny i przytulny pokój dziecięcy na poddaszu?

Urządzenie pokoju dziecięcego na poddaszu może być wyzwaniem dla rodziców. Skosy sprawiają, że przestrzeń jest ograniczona, a pokój łatwo może się zagracić. Ale nawet z takim dachem można stworzyć przytulny pokój, w którym maluch będzie miał miejsce do zabawy i odpoczynku. Poddasze daje wiele możliwości.

Skosy i zakamarki w pokoju na poddaszu mogą być trudne do zagospodarowania, ale dają wiele możliwości do stworzenia pięknego miejsca, w którym dziecko będzie chciało być. Najważniejsze to zadbać o bezpieczeństwo i wybrać odpowiednie meble i akcesoria.

Dziecięcy pokój musi mieć miejsce na spanie, naukę, zabawę i przechowywanie rzeczy. Zwykle pokój dziecięcy powinien mieć minimum 11 m2, ale na poddaszu nie można polegać na powierzchni podłogi z powodu skosów. Dlatego należy zastosować pewne triki, żeby zyskać trochę miejsca.

Odpowiednie oświetlenie jest ważne w pokoju dziecięcym. Okna dachowe to najlepsze rozwiązanie, bo wpuszczają dużo światła. Trzeba jednak zadbać o bezpieczeństwo i zabezpieczyć okno. Dobrym pomysłem jest też wybudowanie wnęki pod skosem, gdzie można ustawić biurko lub miejsce do czytania.

Oprócz światła naturalnego, trzeba mieć też oświetlenie sztuczne. Lampka na suficie, lampka na biurku i lampka nocna powinny być w pokoju dziecięcym.

Wybór mebli do pokoju na poddaszu może być trudny z powodu skosów. Trzeba wybierać niskie meble, żeby zmieściły się pod skosem. Dobrym pomysłem jest zamontowanie półek na książki czy zabawki w wąskich wnękach. Wysokie szafki nie będą dobre, ale można zainwestować w szafki robione na wymiar.

Pod sufitem można umieścić łóżko, żeby zaoszczędzić miejsce na inne meble. Warto kupować meble uniwersalne, które można łatwo zmienić. W małym pokoju trzeba dobrze rozważyć umieszczenie szafek, żeby nie zabierały zbyt dużo miejsca.

Przeczytaj więcej artykułów  Piosenki na 11 listopada Poznaj najpiękniejsze pieśni patriotyczne teksty

Wybór kolorów w pokoju dziecięcym jest ważny. Lepiej unikać ciemnych kolorów i mocnych wzorów. Lepiej postawić na jasne, pastelowe kolory, które powiększą przestrzeń. Najlepiej zdecydować się na kolory, które się dziecku podobają, ale szybko się nie znudzą.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze w pokoju dziecięcym. Zabawa pod skosami może być niebezpieczna, więc lepiej zostawić miejsce zabaw na środku pokoju. Schody muszą być bezpieczne i osłonięte balustradą. Okna muszą być zabezpieczone przed otwarciem.

Urządzenie pokoju dziecięcego na poddaszu może być wyzwaniem, ale daje wiele możliwości. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo, wybrać odpowiednie meble i kolory. Najważniejsze to stworzyć przytulne i funkcjonalne miejsce, w którym dziecko będzie się dobrze czuło.

Dodaj komentarz