Ponad 1100 zł specjalnego dodatku trafi nie tylko do nauczycieli Kto jeszcze otrzyma pieniądze

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nauczyciele otrzymają specjalne nagrody pieniężne z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Dodatek w wysokości 1125 zł zostanie wypłacony nie tylko nauczycielom pracującym w szkołach, ale także innym pracownikom. Czy jest jeszcze ktoś inny, kto otrzyma te pieniądze?

Ponad 1100 zł specjalnego dodatku trafi nie tylko do nauczycieli Kto jeszcze otrzyma pieniądze

Kto dostanie dodatek w wysokości 1125 zł?

14 października tego roku obchodzimy 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie organu władzy oświatowej o podobnym charakterze jak dzisiejsze ministerstwo edukacji. Nauczyciele otrzymają z tej okazji specjalne nagrody pieniężne w wysokości 1125 zł brutto, czyli 900 zł netto.

Dodatek będzie przyznawany nauczycielom zarówno w szkołach publicznych, jak i niepublicznych, a także osobom pracującym z dziećmi w przedszkolach, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Ponadto, nauczyciele zatrudnieni w publicznych i niepublicznych innych formach wychowania przedszkolnego także dostaną ten dodatek.

Kto jeszcze może otrzymać ten dodatek?

Osoby, o których mowa w art. 15 ustawy Prawo oświatowe również mogą otrzymać tę nagrodę. Zgodnie z przepisami, w uzasadnionych przypadkach można zatrudniać osoby niebędące nauczycielami w przedszkolach i szkołach publicznych, jeśli posiadają odpowiednie kwalifikacje i zgodę dyrektora.

Co ważne, według projektu ustawy osoby zatrudnione na tych specjalnych warunkach także będą mogły otrzymać ten dodatek z okazji nadchodzącego święta.

  • Rok szkolny 2023/2024 będzie przełomowy. Przeprowadzane będą duże zmiany dla uczniów i nauczycieli
  • Podręcznik HiT 2 wzbudza kontrowersje. Autor porusza tematy takie jak Tusk, Smoleńsk i terapia homoseksualizmu. “Materiał wyborczy PiS”
  • 400 plus na wyprawkę. Niektórzy rodzice mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe na rok szkolny. Wymagane będzie złożenie wniosku
  • Uczniowie mogą otrzymać dodatek na dojazdy do szkoły. Kto spełnia kryteria, aby otrzymać te środki?
Przeczytaj więcej artykułów  Nowy rok za pasem a szkoły mają poważny problem Złe wiadomości dla uczniów i rodziców

Dodaj komentarz