Najciekawsze filmy o kotach dla dzieci Co powinni obejrzeć miłośnicy futrzanych pupili

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Najciekawsze filmy o kotach dla dzieci Co powinni obejrzeć miłośnicy futrzanych pupili

Czy jest tu ktoś, kogo nie rozbawi widok słodkich i uroczych kociaków? Bez względu na to, czy jesteś prawdziwym kociarzem, czy po prostu uwielbiasz oglądać filmy z kotami, te zabawne filmy od razu wywołują uśmiech na twarzy. Nie ma wątpliwości, że koty stały się prawdziwymi gwiazdami internetu. Jakie filmy warto obejrzeć dla tych, którzy kochają te puszyste stworzenia? Oto najlepsze filmy o kotach, odpowiednie nie tylko dla dzieci!

Najlepsze filmy o kotach dla całej rodziny

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jak go uczcić? Najlepiej zacząć od podarowania swojemu pupilowi ulubionego przysmaku i poświęcenia mu trochę czasu, aby się pobawić, pogłaskać i podrapać. Następnie możesz obejrzeć z całą rodziną interesujący film o przygodach kotów. Czy może być lepszy sposób na celebrowanie tego święta z dziećmi?

Psy i koty, reż. Lawrence Guterman – to wspaniała rodzinna komedia o wiecznej walce między dwoma wrogimi gangami – psami i kotami. Tym razem jednak rywalizacja przyjmuje niespotykaną formę. Okazuje się, że koty mają groźny plan – chcą przejąć władzę nad światem i uprzykrzyć psom życie. Obie strony konfliktu nie zamierzają się poddać i użyją wszelkich dostępnych technologii, aby osiągnąć swoje cele. Podczas seansu możesz liczyć na dużo emocji i mnóstwo humoru.

Kot w butach, reż. Chris Miller – jeśli znasz przygody sympatycznego kota Zielonego Ogra Shreka, na pewno słyszałeś o Kotku w butach. Tym razem twórcy skoncentrowali się na jego przygodach i towarzyszących mu postaciach o takim samym uroku. Kot w butach i jego przyjaciele planują odnaleźć i porwać magiczną gęś, która składa złote jaja.

Intrygujące filmy z kotami

Filmy, w których koty są głównymi bohaterami, są szczególnie lubiane przez dzieci. Zazwyczaj są to filmy dla rodziny, które dostarczą rozrywki nie tylko najmłodszym, ale także ich rodzicom i starszym rodzeństwu. Doskonałe na wspólne spędzanie czasu w weekendy lub wieczory.

Przeczytaj więcej artykułów  Opieka na dziecko - do ilu lat Sprawdź kto i na jakich zasadach może otrzymać zasiłek opiekuńczy

Sekretny świat kotów, reż. Gary Wang – główny bohater, kot Oskar, prowadzi spokojne życie na kanapie razem ze swoim tata. Pewnego dnia odkrywa w sobie żądzę przygody i postanawia poznać świat poza domowym zaciszem. Wyrusza do mitycznego Królestwa Miaukocji, ale jego podróż nie przebiega tak, jak planował. Wtedy na pomoc wyrusza jego tata. Jest to wzruszająca historia z morałem, która stara się odpowiedzieć na pytanie, o czym marzą wszystkie koty.

Filmy o kotkach dla dzieci

Filmy o kotach to wspaniała propozycja zarówno dla dzieci, jak i dla całej rodziny, nie tylko dla tych, którzy mają kota w domu. Jak wszyscy wiedzą, filmy z kotami cieszą się ogromną popularnością wśród internautów od wielu lat. Nic w tym dziwnego – to świetny sposób na poprawę humoru nawet w najgorszym dniu. Jakie filmy o kotach warto obejrzeć, aby znów poczuć się dobrze?

Arystokraci, reż Wolfgang Reitherman – to klasyczna animacja Disneya z 1970 roku, opowiadająca wspaniałą i pouczającą historię o przyjaźni, miłości i lojalności, nie pomijając trudnych stron życia kota. Film ma głębsze przesłanie, które uczy, jak ważne jest szanowanie i akceptowanie innych istot.

Kedi – sekretne życie kotów, reż. Ceyda Torun – ta produkcja różni się od pozostałych na liście. To dokumentalny film, ale zrealizowany w sposób tak doskonały, pod względem produkcji i narracji, że wciąga bardziej niż niejeden film fabularny. Pozwala zanurzyć się w tajemniczy i trudny świat kotów z różnych części Stambułu.

  • Rozwijają wyobraźnię, zapobiegają nudzie, a także uspokajają przed snem. Audiobooki dla dzieci to niezwykła alternatywa dla książek.
  • Najlepsze filmy o koniach – dla dzieci i dorosłych.
  • Filmy o zwierzętach dla dzieci – zestawienie tytułów, które bawią, uczą i wzruszają.

Dodaj komentarz