Ochroniarz w Tychach szarpał i wyzywał dzieci Czy zostanie oskarżony o napaść

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Ochroniarz w Tychach szarpał i wyzywał dzieci Czy zostanie oskarżony o napaść

W Auchan w Tychach wydarzyło się okropne zdarzenie. Ochroniarz bezpodstawnie oskarżył dwóch chłopców o kradzież, a następnie doprowadził ich do pokoju przesłuchań po krótkiej szamotaninie i agresywnej wymianie zdań. Po przybyciu na miejsce, policja stwierdziła, że zatrzymanie było nielegalne.

Nielegalne zatrzymanie dwójki dzieci

Do incydentu doszło 29 czerwca około godziny 19:00 w dziale elektroniki w Auchan. Dwóch chłopców w wieku około 11 lat razem z dwiema koleżankami oglądało sprzęt audio, gdy ochroniarz zwrócił na nich uwagę. Dzieci tylko chciały sprawdzić głośność sprzętu, ale pracownik sklepu zaczął na nie krzyczeć. Przestraszone chłopcy zaczęli uciekać na hulajnogach. Bramki przy wyjściu nie wykazały, że dźwiękowy sprzęt był przy nich.

Kiedy ochroniarz dogonił uciekające dzieci, doszło do przepychanek z wulgaryzmami w tle. Takie agresywne zachowanie nie umknęło uwadze osób w sklepie. – powiedział pan Łukasz dla tychy24.net.

Ochroniarz zamknął się wraz z dziećmi w pokoju przesłuchań

Ochroniarz w Tychach szarpał i wyzywał dzieci Czy zostanie oskarżony o napaść

Świadkowie zdarzenia powiadomili policję i próbowali interweniować, ale ochroniarz razem z chłopcami zamknął się w pokoju przesłuchań. Po przybyciu, policja stwierdziła, że zachowanie pracownika sklepu było bezprawne. Opiekunowie dzieci zostali na miejsce wezwani, aby odebrać je. Również rodzice zostali poinformowani o swoich prawach. Ze względu na nielegalne zachowanie ochroniarza, opiekunowie mają możliwość oskarżenia go o napaść. Na razie nie jest pewne, czy zdecydują się złożyć oficjalne skargi.

Dorota Patejko, rzeczniczka Auchan Retail Polska, zapewniła, że ochroniarz został upomniany, a także wszyscy inni pracownicy zostali poinformowani, jak postępować w podobnych sytuacjach. Kierownictwo Auchan w Tychach przeprosiło również opiekunów i dzieci za to, co się stało, i zaoferowało im karty podarunkowe na zakupy w supermarkecie.

  • Ostrzeżenie! Niemowlę spadło z przewijaka w restauracji! Z pękniętym czaszkiem trafiło do szpitala
  • Dziewczynka przez długi czas nie wyszła z zjeżdżalni. Okazało się, że jest we krwi
  • Jak wypełnić wniosek o 300 Plus na wyprawkę szkolną?
Przeczytaj więcej artykułów  Nie uraź osoby która Cię molestuje - jakie jeszcze rady można znaleźć w podręczniku dla dzieci

[Główne zdjęcie: depositphotos.com]

[Główne zdjęcie: depositphotos.com]

Dodaj komentarz