Oświetlenie w mieszkaniu ma wpływ na wzrok dziecka Jak odpowiednio je dobrać

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Oświetlenie w mieszkaniu ma wpływ na wzrok dziecka Jak odpowiednio je dobrać

Oświetlenie w moim mieszkaniu ma wpływ na mój wzrok. Jak je dobierać?

W chłodne miesiące jesienno-zimowe wszyscy czujemy spadek odporności i odczuwamy pogorszenie nastroju. Brak dostępu do naturalnego światła w tym sezonie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również na samopoczucie. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu w ciągu dnia jesteśmy aktywni, a wieczorem, gdy zaczyna brakować światła, wyciszamy się. Po zmroku nie ma problemu ze zasypianiem. W ciągu kilku najbliższych miesięcy będziemy mieć ograniczony dostęp do promieni słonecznych. Brak tego światła może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, sprawiając, że stajemy się bardziej senni i smutni. Często brakuje nam też siły, chętnie sięgamy po słodycze i ciężkostrawne posiłki. Zimą większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach i nie zdajemy sobie sprawy, że złe oświetlenie może być przyczyną zmęczonych oczu, łzawienia, problemów z koncentracją, bólu głowy, a nawet nudności.

Światło ma ogromny wpływ na nasze oczy i cały organizm. To przez wzrok przekazujemy do mózgu sygnały i bodźce z otoczenia, które wpływają na nasze samopoczucie. Od czasu do czasu warto pozwolić naszym oczom odpocząć, zamykając je na kilka sekund. Warto też wzbogacić naszą codzienną dietę o tłuste ryby, cytrusy i zielone warzywa liściaste. Należy również ograniczać czas spędzany przed ekranem i spędzać go jak najwięcej na świeżym powietrzu.

W domu warto postawić na wysokiej jakości oświetlenie LED, które będzie odpowiednie dla naszych oczu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów LED-ów, ale nie wszystkie są dobre dla nas. Przy zakupie oświetlenia warto wybierać te, które będą najlepsze dla wszystkich domowników. Doskonałym wyborem są energooszczędne źródła światła Philips LED SceneSwitch, które emitują nieprzemijające światło o zmiennej barwie. Te źródła światła sprzyjają komfortowej nauce i pracy, skutecznemu wypoczynkowi, a co ważne przeciwdziałają zmęczonym oczom i bólom głowy. Dzięki nim możemy dostosować barwę i natężenie światła do indywidualnych potrzeb każdego członka rodziny.

Oświetlenie w mieszkaniu ma wpływ na wzrok dziecka Jak odpowiednio je dobrać

Seria Philips LED SceneSwitch została zaprojektowana z myślą o różnych sytuacjach, w których potrzebne jest nam odpowiednie oświetlenie. Pozwala ona na zmianę intensywności światła bez konieczności instalowania ściemniacza. Wystarczy zwykły przełącznik, który już mamy w domu. Dzięki temu możemy stworzyć odpowiedni nastrój w różnych pomieszczeniach naszego domu, dostosowując go do odpoczynku, hobby, rekreacji lub pracy. Ta seria oświetlenia ma też funkcję zapamiętywania i oferuje różne ustawienia.

Przeczytaj więcej artykułów  Odwodnienie u dziecka Kiedy udać się do szpitala Przyczyny objawy i skutki odwodnienia

Wersje oświetlenia Philips LED SceneSwitch posiadają trzy ustawienia:

1. Światło ciepłe – przytulne o ciepłej barwie, idealne do relaksu i drzemki w domowym zaciszu.

Oświetlenie w mieszkaniu ma wpływ na wzrok dziecka Jak odpowiednio je dobrać

2. Światło naturalne – optymalne do czytania książek. Jest mniej intensywne, tworzy przytulną atmosferę, która zachęca do usiągnięcia z dobrą książką.

3. Światło jasne – idealne, gdy potrzebujemy skupienia i musimy dostrzec najmniejsze szczegóły, na przykład kiedy nasze dziecko robi zadania. To ustawienie dostarcza mocne światło, które pomaga się skoncentrować.

Nasze domy i mieszkania to miejsca wielu różnych czynności, takich jak praca, rozrywka i relaks. Dzięki takiemu oświetleniu możemy dostosować światło do naszych potrzeb w dowolnym momencie.

Artykuł powstał we współpracy z marką Philips.

Dodaj komentarz