Minionki części po kolei postacie – wszystko co musisz wiedzieć

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Minionki części po kolei postacie - wszystko co musisz wiedzieć

Filmowa seria o zabawnych, żółtych stworzeniach, zwanych Minionkami, podbiła serca widzów – szczególnie dzieci – na całym świecie kilka lat temu, po premierze pierwszej części. Teraz możemy poznać ich dalsze przygody. Ulubieni, żółci bohaterowie wracają w nowym wydaniu – 1 lipca na ekrany kin wszedł kolejny film z ich szalonymi perypetiami. Jeśli chcesz przypomnieć sobie ich historię lub poznać ją od samego początku, warto dowiedzieć się wszystkiego o Minionkach – wszystkich częściach po kolei i imionach postaci przed seansami!

Screen: oficjalny zwiastun filmu "Minionki: Wejście Gru", Youtube

Minionki – wszystkie części po kolei

Mało kto się spodziewał, że historia tych żółtych stworzeń zdobędzie tak dużą popularność. Krótko po premierze pierwszej części w 2010 roku stało się jasne, że widzowie na całym świecie, a zwłaszcza dzieci, pokochali zabawne przygody Minionków. Powstało wiele gadżetów, zabawek i kostiumów inspirowanych tymi bohaterami. Więc nie było zaskoczeniem, że wkrótce pojawią się kolejne części filmu.

Pierwsza odsłona przygód Minionków nie koncentruje się tylko na nich. To przede wszystkim historia o złym Gru, który chce stać się najgorszym złoczyńcą świata. Gru ma pod swoją komendą małe Minionki. Okazało się jednak, że to właśnie one podbiły serca publiczności. Dodawały historii dużo śmiechu i energii. Nic dziwnego, że stały się popularne, nawet dla osób, które nie oglądały filmu.

Seria Minionków rozpoczęła się filmem "Jak ukraść księżyc" w 2010 roku. Trzy lata później pojawił się film "Minionki rozrabiają", a w 2015 roku "Minionki". Kolejna część, "Gru, Dru i Minionki", miała premierę w 2017 roku. Najnowszy film z serii Minionki to "Minionki: Wejście Gru". Oto kolejność, w jakiej warto je oglądać, jeśli chcesz trzymać się chronologii.

  • Minionki (2015)
  • Minionki: Wejście Gru (2022)
  • Jak ukraść księżyc (2010)
  • Minionki rozrabiają (2013)
  • Gru, Dru i Minionki (2017)
Przeczytaj więcej artykułów  Prosty trik na suszenie dziecięcych ubrań W taki sposób zrobisz to o wiele szybciej

Jak widać, sprawa nie jest do końca oczywista. Film "Minionki" z 2015 roku, który był trzecią częścią, na prawdę opowiada o tym, skąd Minionki pochodzą i jakie jest ich pochodzenie. Najnowszy film "Wejście Gru" jest prequelem do "Jak ukraść księżyc", ponieważ opowiada o młodości głównego bohatera.

Minionki – postacie

Charakterystyczne żółte, owalne postacie znane są niemal wszystkim, ale czy łatwo jest zapamiętać imiona Minionków? To może być trochę trudne, ponieważ większość ludzi po prostu nazywa je "Minionki". Nie wszystkie Minionki są znane z imienia, ale kilka z nich to: Kevin, Carl, Dave, Phil, Jerry, Donnie, Stuart, Ken, Mark, Mike, John. W pierwszym filmie pojawiają się też dziewczynki Minionki: Margo, Edith i Agnes.

Rodzice pytają o wszystkie Minionki po kolei

Jaka jest kolejność filmów Minionków?

Kolejność chronologiczna: Jak ukraść księżyc (2010), Minionki rozrabiają (2013), Minionki (2015), Gru, Dru i Minionki (2017), Minionki: Wejście Gru (2022).

Ile jest części Minionków?

W sumie stworzono już pięć filmów z serii, najnowszy to "Minionki: Wejście Gru" (2022).

Kim są Minionki?

Minionki to charakterystyczne, żółte stworki o owalnej sylwetce. Według jednego z filmów są zmutowanymi bananami. Pochodzą z ery kredy i zawsze miały zamiar służyć złu. Można je podzielić na jednookie i dwuokie.

Jak wyglądają Minionki?

Są żółte i mają owalne sylwetki. Mogą mieć jedno oko lub dwa. Mają różne wzrosty i fryzury. Niektórzy żartują, że przypominają żółte tic-tacy.

Są żółte i mają owalne sylwetki. Mogą mieć jedno oko lub dwa. Mają różne wzrosty i fryzury. Niektórzy żartują, że przypominają żółte tic-tacy.

Dodaj komentarz