Możesz otrzymać nawet 66 tysięcy zasiłku macierzyńskiego miesięcznie W jaki sposób

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Możesz otrzymać nawet 66 tysięcy zasiłku macierzyńskiego miesięcznie W jaki sposób

Każda mama marzy o tym, żeby mieć 66 tysięcy złotych zasiłku macierzyńskiego. Chciałaby cieszyć się macierzyństwem, mając jednocześnie finansowe bezpieczeństwo. Niestety, wiemy, że takie dane dotyczą tylko nielicznych. Ale są mamy, które otrzymują nawet 66 tysięcy złotych zasiłku zusowskiego na dziecko. Tyle właśnie otrzymuje rekordzista z Warszawy.

Co trzeba zrobić, aby zasiłek macierzyński wynosił 66 tysięcy złotych miesięcznie?

Prócz tego, że musisz urodzić dziecko i iść na urlop macierzyński, musisz wcześniej pracować zawodowo, a także zarabiać dużo pieniędzy. W przypadku kobiet prowadzących działalność gospodarczą, wysokość zasiłku macierzyńskiego zależy od składki zusowskiej, która była płatna przez pracownika. Należy pamiętać, że składki nie są równe i jeśli kobieta zarabia dużo i regularnie płaci wysokie składki ubezpieczeniowe, to może otrzymać hojny zasiłek.

Kobiety pracujące na umowach mogą liczyć na wysoką sumę od ZUS-u, jeśli ich wynagrodzenie jest duże, a wszystkie składki są opłacane legalnie (bez ukrytej płacy!).

Kto może liczyć na takie pieniądze?

Należy zapytać, jakie kobiety zarabiają tyle w Polsce? Pewnie są to prezeski dużych firm, banków, ambitne przedsiębiorczynie lub członkinie zarządów.

Większość Polek otrzymuje wsparcie finansowe w ramach programu 500 plus, który dla wielu rodziców jest ogromną pomocą w pokrywaniu kosztów wychowania dzieci.

Według ekonomistów z Centrum im. Adam Smitha, koszt wychowania jednego dziecka w Polsce (do 18 roku życia) wynosi około 210 tysięcy złotych. Zgadzasz się?

Oczywiście, 66 tysięcy złotych miesięcznie plus dodatkowo 500 złotych to spora różnica.

Mamy jednak nadzieję, że ważniejsze niż pieniądze są uczucia. Jeśli rodzic potrafi zapewnić dziecku prawdziwą troskę, bliskość, miłość i uwagę, trudności finansowe można jakoś pokonać.

Gorzej, gdy te trudności uniemożliwiają skupienie się na maluszku i sprawiają, że zmęczeni rodzice nie mogą spokojnie spać i poświęcać uwagi dziecku.

Przeczytaj więcej artykułów  Po ciężkim dniu INSTASWEET

Dodaj komentarz