Mrożenie pieczarek – Czy można mrozić pieczarki

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Mrożenie pieczarek - Czy można mrozić pieczarki

Po obfitym obiedzie wielu z nas zastanawia się, czy można zamrażać pieczarki. W Polsce grzyby te są bardzo popularne i często gościć na naszych stołach. Dlatego czasami wydaje się, że zamrażanie pieczarek jest najlepszym sposobem, aby móc cieszyć się nimi przez dłuższy czas.

Czy można zamrażać pieczarki?

Tak jak większość innych produktów spożywczych, najlepiej smakują one, gdy są świeże. Pieczarki można trzymać w lodówce, ale tylko przez około 5 dni w szczelnie zamkniętym opakowaniu, a w otwartym jeszcze krócej.

Ale czy można zamrażać pieczarki? Odpowiedź brzmi – tak. Choć zamrożone pieczarki mogą nieco gorzej smakować niż świeże, nie ma żadnych przeciwwskazań do ich zamrażania. Możemy zamrażać nie tylko świeże pieczarki, ale również gotowane, smażone czy pieczone.

Jak zamrażać pieczarki: przepis

Do zamrażania pieczarek najlepiej używać temperatury -18 stopni Celsjusza. Grzyby należy umieścić w plastikowych pojemnikach lub woreczkach z datą zamrożenia.

Przed zamrożeniem pieczarki trzeba oczyścić, osuszyć, odciąć ciemne części i trzonki.

Czy można zamrażać surowe pieczarki?

Tak, surowe pieczarki można zamrażać w kawałkach lub w całości. Najpierw trzeba je pokroić, skropić sokiem z cytryny (aby nie ciemniały) i rozłożyć na tacy w cienkiej warstwie. Potem wystarczy je przełożyć do pojemnika i zamrozić.

Jeśli chcemy zamrozić pieczarki w całości, wystarczy umieścić je w torebce, usunąć powietrze i szczelnie zamknąć woreczek. Taki sposób przechowywania jest idealny.

Czy można zamrażać smażone pieczarki?

Pieczarki należy oczyścić, pokroić na plasterki i usmażyć na oleju. Smażymy je na małym ogniu, bez przykrycia, aż płyn zgrubnieje. Następnie odsączamy je na sitku, a po przestudzeniu wkładamy do torebki i zamrażamy.

Przeczytaj więcej artykułów  Objawy ciąży tydzień po tygodniu

Jak przechowywać zamrożone pieczarki

Zamrożone pieczarki mogą być przechowywane w zamrażarce przez cztery tygodnie, a pieczarki poddane obróbce termicznej nawet półtora miesiąca dłużej. Po wyjęciu z zamrażalnika należy je przygotować od razu, ponieważ nie nadają się do ponownego zamrożenia ani do długotrwałego przechowywania w lodówce.

Historie rodziców: Czy można zamrażać pieczarki smażone?

Tak, pieczarki smażone można zamrażać.

Po usmażeniu na oleju należy je wystudzić, włożyć do torebki i zamrozić.

Czy można zamrażać świeże pieczarki?

Oczywiście, można je zamrażać na dwa sposoby: pokrojone lub w całości.

Czy można zamrażać ugotowane pieczarki?

Tak, należy gotować pieczarki w lekko osolonej wodzie przez 10 minut, a następnie studzić, wkładać do woreczka i zamrażać.

Ile czasu gotować zamrożone pieczarki?

Pieczarki pokrojone gotują się przez 7-10 minut, a pieczarki w całości 20-25 minut.

Dodaj komentarz