Msza dla dzieci TV i online Na którym kanale O której godzinie Sprawdź program TV na Wielkanoc

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Msza dla dzieci TV i online Na którym kanale O której godzinie Sprawdź program TV na Wielkanoc

Msza dla dzieci w telewizji lub online? Niewielu z nas dotychczas brało pod uwagę taką formę uczestnictwa we mszy świętej. Jednak teraz, w czasach pandemii koronawirusa, kiedy jesteśmy zmuszeni zostać w domu, warto przekonać się do mszy w telewizji. To alternatywna forma uczestnictwa w świętowaniu Wielkanocy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zastanawiasz się, o której godzinie są msze święte i na którym kanale można je obejrzeć? W tym artykule rozwiejamy wszelkie wątpliwości dotyczące mszy świętych dla dzieci w telewizji i internecie.

Najważniejsze informacje:

– Rada Stała Episkopatu Polski udzieliła dyspensy na niedzielne nabożeństwa w czasie pandemii.

– Duchowni zachęcają wiernych do uczestnictwa w mszach świętych transmitowanych przez telewizję lub dostępnych online.

– Msza dla dzieci jest trochę krótsza i ma inną formułę niż msza dla dorosłych, co ułatwia zaangażowanie najmłodszych katolików.

– Specjalna msza dla dzieci jest transmitowana co niedzielę o 10:30 na żywo w telewizji Polsat Rodzina.

– Kilka telewizji transmituje msze dla dzieci podczas świąt.

– Można też obejrzeć msze online na stronach wybranych parafii oraz na YouTube.

Teraz pytanie: dlaczego warto wybrać mszę dla dzieci? Dlatego, że jest ona bardziej przystępna dla najmłodszych. Jest nieco krótsza niż msza dla dorosłych, a także obejmuje m.in. dialogi z uczestnikami i wesołe pieśni liturgiczne. Dzięki tym elementom dzieci łatwiej mogą skupić się na nabożeństwie.

Jeśli chodzi o msze dla dzieci w telewizji, jedynym kanałem, na którym można je oglądać, jest Polsat Rodzina. Msza dla dzieci jest emitowana na żywo w każdą niedzielę o 10:30 prosto ze Świątyni Opatrzności Bożej. Co ważne, można jej też słuchać online na aplikacji Ipla.

Msza dla dzieci TV i online Na którym kanale O której godzinie Sprawdź program TV na Wielkanoc

Jeśli chodzi o Wielkanoc 2020, w telewizji będą transmitowane różne msze święte dla dzieci. Oto lista kanałów i program na najbliższe dni:

Przeczytaj więcej artykułów  Pierwszy miesiąc życia dziecka

– Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie na TVP1 i TV Trwam oraz w Sanktuarium Jasnogórskim na TVP3.

– Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie na TV Trwam oraz w Sanktuarium na Jasnej Górze na TVP3.

– Wielka Sobota: Orędzie wielkanocne abp. Stanisława Gądeckiego na TVP1.

– Niedziela Wielkanocna: Msza Św. rezurekcyjna z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na TVP1, Msza Św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na Polsat News oraz Msza Św. Zmartwychwstania Pańskiego z błogosławieństwem Urbi et Orbi z Watykanu na TVP1, TV Trwam i TVP Polonia.

– Poniedziałek Wielkanocny: Msza Św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na Polsat News, Msza Św. z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze na TV Trwam, Msza Św. z Sanktuarium na Jasnej Górze na TVP1 i TVP Polonia oraz Modlitwa Regina Coeli z Papieżem Franciszkiem z Watykanu na TVP1.

Jeśli chodzi o msze dla dzieci online, większość z nich jest transmitowanych przez poszczególne parafie za pomocą różnych platform i mediów społecznościowych. Warto sprawdzić, czy okoliczne parafie również nie prowadzą takiej transmisji. Linki do stron z całej Polski, na których można oglądać msze, można znaleźć tutaj.

Na YouTube również można znaleźć wiele kanałów, na których są dostępne msze dla dzieci online. Na przykład kanał Mocni w Duchu TV Live prowadzony przez o. Remiego Recława, gdzie oprócz mszy świętych można znaleźć także ciekawe i inspirujące filmy dla najmłodszych katolików i ich rodziców. Również na kanale Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów są dostępne nagrania z mszami dla dzieci. To doskonała propozycja szczególnie dla osób, które nie mogły być online o konkretnej godzinie, a nie chciałyby rezygnować z udziału w nabożeństwie.

Podsumowując, msza dla dzieci w telewizji lub online to świetna alternatywa dla tradycyjnego uczestnictwa w nabożeństwach w czasie pandemii. Przynosi ona wiele korzyści, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, i daje możliwość świętowania Wielkanocy w domowym zaciszu.

Dodaj komentarz