Najdziwniejsze imiona w Polsce mogą przyprawić o zawrót głowy Serio Nie róbcie tego dziecku

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Najdziwniejsze imiona w Polsce mogą przyprawić o zawrót głowy Serio Nie róbcie tego dziecku

Najdziwniejsze imiona w Polsce mogą przyprawić o zawrót głowy. “Serio? Nie róbcie tego dziecku!”

Wyobraźnia i pomysły niektórych rodziców naprawdę potrafią zaskoczyć i wydaje się, że nie znają granic. Przeglądając listy najrzadszych imion w Polsce oraz tych, które ostatecznie urzędnicy odrzucili, trudno nie odnieść wrażenia, że niektórzy robią wszystko, aby po prostu się wyróżnić. Część rodziców wydaje się zapominać, ale imię będzie towarzyszyć dziecku przez całe życie, będzie niejako jego wizytówką, dlatego nie powinno być zbyt dziwaczne czy tym bardziej ośmieszające. Jak brzmią najdziwniejsze imiona w Polsce? I dlaczego nie warto wybierać zbyt oryginalnych opcji?

Większość rodziców przy wyborze imienia stawia na bezpieczne, tradycyjne opcje, kierując się własnym gustem lub rodzinnym zwyczajem. Są jednak tacy, którzy zależą, aby ich pociecha nosiła jak najbardziej oryginalne imię i wyróżniała się z tłumu innych dzieci. Stąd rosnąca popularność naprawdę nietypowo brzmiących imion czy imion zapisywanych w wersji obcojęzycznej, choć mają swoje polskie odpowiedniki dobrze zakorzenione w tradycji.

Wybierając imię trzeba mieć jednak na uwadze, że zostaje ono z dzieckiem na zawsze, będzie mu towarzyszyć i w szkole, i w życiu dorosłym. Sięgając po najdziwniejsze imiona polskie, możemy im zwyczajnie wyrządzić krzywdę – mogą być wyśmiewane w szkole, a w przyszłości mogą mieć nawet problemy z załatwieniem niektórych spraw urzędowych.

Zgodnie z przepisami ostateczną decyzję o nadaniu imienia podejmują nie rodzice, a pracownik Urzędu Stanu Cywilnego. W razie wątpliwości lub jeśli imię nie będzie spełniało przyjętych kryteriów, urzędnik ma prawo odmówić zarejestrowania go. A o czym rodzice powinni pamiętać? Zasady są proste: imię nie może być uwłaczające czy ośmieszające, a także wulgarne czy zdrobniałe.

– Ordynacja,

– Aragorn (inspiracja Tolkienem),

– Hannibal,

– Vader,

– Sarna,

– Sowizdrzał,

– Wiedźmin,

– Lucyfer,

Przeczytaj więcej artykułów  Osiągnięcie wieku emerytalnego przy braku stażu pracy Czy bez przepracowanych lat ZUS przyzna

– Joint,

– Tupak

Tak, chociaż trudno w to uwierzyć, naprawdę znalazł się ktoś, kto chciał tak nazwać własne dziecko. A to dopiero początek długiej listy. Znajdziemy na niej również – Nutellę, Yodę, Dęba czy… Kokę.

– Zeus,

– Salwador,

– Parys,

– Kastor,

– Igo,

– Kochan.

– Miranda,

– Chanel,

– Nevada,

– Ariella,

– Beatrice.

W języku polskim oraz w tradycji słowiańskiej również nie brakuje imion, które choć są z nami od wieków, brzmią trochę nietypowo i z pewnością można je uznać za oryginalne. Dziwne imiona żeńskie polskie to między innymi Radochna (“ciesząca się sławą”) czy Dąbrówka (nazywano tak Dobrawę, czeską żonę księcia Mieszka I). Dziwne imiona męskie polskie to z kolei na przykład Gniewomir (“panujący nad gniewem”) czy Teofil (“umiłowany przez Boga”).

Czytelnicy pytają o nietypowe imiona

Jakie są najgłupsze imiona żeńskie?

W jednym z urzędów w Polsce rodzice chcieli nadać kiedyś dziewczynce imię Ordynacja, a nawet Salad czy Prosecco. Dość dziwacznie brzmią także imiona nadawane w wersji obcojęzycznej, gdy mieszka się w Polsce i rodzice są Polakami.

Jakie są śmieszne imiona męskie?

Dziwne imiona dla dzieci to na przykład Dąbrówka czy Gniewomir.

Fifonż imię – co oznacza?

To jedna z propozycji na najdziwniejsze imiona męskie. Rodzice chcieli tak nazwać syna, ale na szczęście USC nie wydał na to zgody.

Jakie są najbrzydsze imiona dla dzieci?

Trudno wskazać najbrzydsze i najgłupsze imiona w Polsce, ponieważ każdy ma swój gust. Trzeba jednak pamiętać, że imię nie powinno ośmieszać dziecka.

Trudno wskazać najbrzydsze i najgłupsze imiona w Polsce, ponieważ każdy ma swój gust. Trzeba jednak pamiętać, że imię nie powinno ośmieszać dziecka.

Dodaj komentarz