Najlepsza pasta wybielająca zęby 5 past na które musisz zwrócić uwagę na sklepowej półce

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Najlepsza pasta wybielająca zęby 5 past na które musisz zwrócić uwagę na sklepowej półce

Najlepsze pasty wybielające zęby – co warto wiedzieć

Na rynku dostępne są różne rodzaje past do higieny jamy ustnej, ale w tym artykule skoncentrujemy się na pastach do wybielania zębów. Istnieje wiele powodów do wystąpienia przebarwień na powierzchni zębów, takich jak palenie papierosów, picie kawy, herbaty i spożywanie ciemnych owoców. Dlatego warto wypróbować pastę wybielającą, która może pomóc usunąć te plamy i poprawić kolor zębów.

Jak działa pasta wybielająca zęby i czym powinna zawierać?

Paste wybielające zęby zazwyczaj zawierają substancje ścierne, które pomagają usunąć przebarwienia. Mogą to być takie składniki jak krzemionka, nadtlenek wodoru, nadtlenek karbamidu lub pirofosforany. Przy wyborze pasty wybielającej warto zwrócić uwagę na wartość współczynnika ścieralności RDA. Efektywne preparaty wybielające mają RDA powyżej 100, podczas gdy codzienne pasty do zębów powinny mieć RDA poniżej 45.

Lista najlepszych past wybielających zęby

  1. Smilesonic Carbon White – pasta wybielająca z węglem aktywnym, przeznaczona dla użytkowników szczoteczek sonicznych. Kosztuje 29 złotych za tubkę o pojemności 75 ml.
  2. Smilesonic Premium White – pasta zawierająca krzemionkę i papainę, przeznaczona dla użytkowników szczoteczek sonicznych. Kosztuje 29 złotych.
  3. Seysso Carbon Charcoal – pasta zawierająca węgiel aktywny, zapobiegająca tworzeniu się płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Kosztuje około 30 złotych.
  4. BLANX Extra White Intensive – pasta zawierająca porost islandzki, skierowana do palaczy i miłośników kawy lub herbaty. Należy jej używać przez maksymalnie 14 dni. Kosztuje około 40 złotych.
  5. WhiteWash Professional – pasta wybielająca o niskim współczynniku ścieralności, zawierająca wiele substancji o korzystnym działaniu, takich jak witamina E, sok z aloesu czy ekstrakt z zielonej herbaty. Kosztuje około 40 złotych.

Pamiętaj, że wybór pasty do wybielania zębów zależy od twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Przed zakupem warto skonsultować się z dentystą, który pomoże odpowiednio dobrać produkt do twojego przypadku.

Przeczytaj więcej artykułów  Prosty przepis na udany związek Te 8 cech wyróżnia szczęśliwe małżeństwa

Dodaj komentarz