Najlepsze seriale podobne do Rodu smoka Te produkcje przypadną do gustu wszystkim fanom

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Najlepsze seriale podobne do Rodu smoka Te produkcje przypadną do gustu wszystkim fanom

"Ród smoka" jest teraz bardzo popularny. Najnowszy serial HBO, który jest prequelem "Gry o tron", zdobył serca polskich widzów, którzy nie mogą się doczekać kolejnych odcinków. Z powodu premiery zainteresowanie innymi podobnymi serialami również wzrosło. Jakie seriale podobne do Rodu smoka warto rozważyć? Oto kilka propozycji, które mogą Cię zainteresować!

“Ród smoka” jest obecnie naprawdę popularny. Został wyczekiwany zarówno przez fanów "Gry o tron", jak i inne osoby. Odcinek pierwszy serialu obejrzało niemal 10 milionów osób tylko w Stanach Zjednoczonych, co jest absolutnym rekordem dla nowych tytułów na HBO. Nie jest to jednak jedyny sezon – twórcy zapowiedzieli kolejne.

Pierwsze odcinki "Rodu smoka" zostały entuzjastycznie przyjęte i zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Kolejne odcinki pojawiają się co tydzień i są wyczekiwane z niecierpliwością. Fabuła przenosi nas ponownie do Westeros, Essos i innych niezwykłych krain stworzonych przez George’a R.R. Martina. Główną historią skupia się wokół rodziny Targaryenów. W pierwszym odcinku poznajemy Viserysa Targaryena i jego siostrę, Daenerys Zrodzoną w Burzy. Głównymi bohaterami "Rodu smoka" są ich dalecy przodkowie, w tym Król Viserys Targaryen, Książę Daemon Targaryen i Księżniczka Rhaenyra Targaryen. Drzewo genealogiczne całej rodziny można znaleźć na blogu ExpressVPN.

"Ród smoka" opowiada historię dynastii Targaryenów 200 lat wcześniej, kiedy byli na szczycie swojej potęgi. Mają oni smoki, które dają im przewagę. Jednak ich potęga zaczyna słabnąć, gdy król Viserys ogłasza swoją córkę, księżniczkę Rhaenyra, swoją następczynią. To prowadzi do konfliktu w rodzinie i w konsekwencji do wojny domowej.

Serial jest bardzo dobrze wyprodukowany, a fani "Gry o tron" i fantasy na pewno będą zadowoleni. Pierwszy sezon nie zawiedzie – będzie pełen smoków, intryg i scen walki.

Najlepsze seriale podobne do Rodu smoka. Co warto obejrzeć?

Premiera "Rodu smoka" zainteresowała widzów tym gatunkiem produkcji. Seriale fantasy zaczynają zdobywać popularność. Które warto zwrócić uwagę? Jeśli czekanie na kolejny odcinek "Rodu smoka" jest dla Ciebie męczące i chcesz obejrzeć serial z równie interesującą akcją, to poniżej znajdziesz kilka propozycji.

"Brytania"

Akcja toczy się w 43 roku n.e., gdy Imperium Rzymskie planuje inwazję na tereny dzisiejszej Wielkiej Brytanii. Celtyckie plemiona muszą się bronić, a Kerra – córka króla Cantii – musi nawiązać sojusz z królową Antedią. Rzymianie będą musieli stawić czoło nie tylko zwykłym wojskom, ale także niezwykłym druidom. Druidzi mają kontakt ze światem podziemnym, potrafią przewidywać przyszłość i wpływać na ludzkie umysły. Kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko?

"Cień i kość"

Seria opowiada historię Aliny Starkov, osieroconej w dzieciństwie. Alina jest żołnierzem, ale odkrywa, że ma w sobie niezwykłą moc, która może pomóc ojczyźnie. Trafi do elitarnej armii magów Griszów. Odkrywa, że otaczają ją tajemnice, których się nie spodziewała.

"Wikingowie"

Seria opowiada o Ragnarze Lodbroku i jego synach. Ragnar jest niezadowolony z decyzji swojego władcy i chce skierować swoje wojsko na zachód, gdzie są większe bogactwa. Konflikt pomiędzy nim a wodzem narasta, ale determinacja Ragnara rośnie.

"Koło czasu"

  • Najlepsze filmy animowane na poprawę humoru
  • Komedie dla dzieci – zestawienie najciekawszych tytułów dla najmłodszych

Dodaj komentarz