Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2021 Zmiana liderki rankingu

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2021 Zmiana liderki rankingu

Teraz już wiemy, które imiona dla dziewczynek są najpopularniejsze w 2021 roku. Według danych opublikowanych na stronie dane.gov.pl, ranking najczęściej nadawanych imion córkom uległ dużym zmianom w porównaniu z poprzednim rokiem. Mamy nową liderkę zestawienia, a zeszłoroczna zwyciężczyni spadła z podium. Sprawdź listę TOP 10 najpopularniejszych imion dla dziewczynek w 2021 roku.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2021 roku

Z najnowszych informacji opublikowanych na stronie dane.gov.pl możemy dowiedzieć się, jakie imiona dla dziewczynek były najchętniej nadawane w tym roku. Ranking został stworzony na podstawie danych z pierwszej połowy 2021 roku, obejmujących okres od stycznia do czerwca. Jak wynika z komunikatu, ranking uległ znaczącym zmianom w porównaniu z poprzednim rokiem.

Nową liderką najpopularniejszych imion dla dziewczynek została Zuzanna, która awansowała z drugiego miejsca. Na to imię dla córki zdecydowało się aż 3251 rodziców w tym roku. Zofia zajęła drugie miejsce na podium (imię to zostało wybrane 3178 razy) i w ten sposób awansowała z trzeciego miejsca w zeszłym roku. Hanna zajęła trzecie miejsce (3064 wybrane imiona) i również awansowała na podium, które w zeszłym roku jej się nie udało.

Wielkim zaskoczeniem jest pozycja poprzedniej liderki zestawienia – Julii. Zeszłoroczne najpopularniejsze imię dla dziewczynki w tym roku zajmuje miejsce tuż za podium. Piąte miejsce zajmuje Maja, utrzymując swoją pozycję z poprzedniego roku.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2021 roku – TOP 10:

 1. Zuzanna – 3251 (awans z drugiego miejsca)
 2. Zofia – 3178 (awans z trzeciego miejsca)
 3. Hanna – 3064 (awans z czwartego miejsca)
 4. Julia – 3022 (liderka z pierwszej połowy 2020 roku)
 5. Maja – 2812 (utrzymanie piątego miejsca z poprzedniego roku)
 6. Laura – 2679 (awans z dziesiątego miejsca)
 7. Oliwia – 2377 (awans z ósmego miejsca)
 8. Alicja – 2362 (siódme miejsce w 2020 roku)
 9. Lena – 2309 (szóste miejsce w 2020 roku)
 10. Pola – 2190 (awans z jedenastego miejsca)
Przeczytaj więcej artykułów  Milion złotych odszkodowania dla molestowanej przez księdza dziewczyny Precedensowy wyrok

Najrzadziej wybierane imiona dla dziewczynek w 2021 roku – nietypowe propozycje

Nie wszyscy rodzice decydują się na najpopularniejsze imiona dla dziewczynek. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, pojawili się również tacy, którzy postanowili nadać swoim córkom nietypowe i oryginalne imiona. Wśród najrzadziej wybieranych i najbardziej unikalnych propozycji znalazły się Ligia, Mercedes i Nia.

BRAIAN – Bezkonkurencyjny Retrospektywny Asystent Imion Aplikowanych Noworodkom

BRAIAN to aplikacja rządowa, która została udostępniona w kwietniu tego roku. Na pewno zainteresuje ona przyszłych rodziców, zwłaszcza tych, dla których wybór imienia dla dziecka jest trudnym dylematem. W aplikacji dostępne są statystyki i rankingi najpopularniejszych imion, a także lista unikalnych i nietypowych propozycji.

 • zestawienie najbardziej popularnych imion dla chłopców i dziewczynek od 2000 do 2021 roku
 • statystyki imion rosnących w popularności, a także tych rzadszych i bardziej oryginalnych
 • wyszukiwarka, która pozwala wyszukać imiona według kategorii, np. pochodzenia (słowiańskie, greckie, łacińskie, perskie, semickie, germańskie)

Dodaj komentarz