Pokolenie płatków śniegu to utrapienie dla pracodawców Wrażliwi wyjątkowi skupieni na swoich

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pokolenie płatków śniegu to utrapienie dla pracodawców Wrażliwi wyjątkowi skupieni na swoich

Każde pokolenie chce być wyjątkowe i zostawić swoje własne ślady w historii. Jednak najmłodsze pokolenie w szczególności wyróżnia się wysoką wrażliwością, skupieniem na sobie i indywidualizmem. To właśnie o nich mówi się jako o "płatkach śniegu". Te cechy często sprawiają problemy, zwłaszcza w miejscu pracy.

Pokolenie płatków śniegu – wyjątkowi i delikatni

Termin "pokolenie płatków śniegu" odnosi się do nastolatków i dwudziestoparolatków urodzonych pod koniec lat 90. i w XXI wieku. Nie jest jednak istotny sam rocznik, a cechy charakterystyczne, które wyróżniają tę generację. Nazwa ta została zainspirowana książką "Fight Club" Chucka Palahniuka, w której padają słowa: "Nie jesteś wyjątkowy. Nie jesteś pięknym i unikalnym płatkiem śniegu". Młodzi ludzie jednak pragną być postrzegani jako wyjątkowi i niepowtarzalni.

Psycholodzy mówią, że to pokolenie charakteryzuje się silnym indywidualizmem, przekonaniem o własnej wyjątkowości i skupieniem na sobie. Często są ekstrawaganccy, przekonani o swoich możliwościach i niechętnie przyjmują krytykę. Jednocześnie, są nadmiernie wrażliwi i delikatni, co sprawia, że są mało odporni na stres i boją się zmian.

Te cechy często powodują, że trudno im sprostać wymaganiom zawodowym. Pracodawcy często narzekają, że nie angażują się w stu procentach i mają za wysokie oczekiwania finansowe. Inni uważają, że to po prostu pierwsze pokolenie, które ceni swój czas i umiejętności. Pokolenie płatków śniegu nie pozwala się wykorzystywać, bardziej niż na karierę stawiają na komfort, odpoczynek, rozwijanie swoich pasji i dobre samopoczucie psychiczne.

Pokolenie płatków śniegu – kim są jego przedstawiciele?

Wrażliwość pokolenia płatków śniegu powoduje, że młodzi ludzie nie zawsze radzą sobie dobrze z dorosłością. Każda nieprzychylna uwaga czy konflikt jest dla nich bardzo bolesnym doświadczeniem.

Według psychologów, pokolenie to często jest wynikiem "trzymania pod kloszem" przez rodziców. Dzieci tego pokolenia dorastały w atmosferze, gdzie rodzice usuwali wszelkie przeszkody, rozwiązywali problemy, chwalili i starali unikać konfliktów. Dlatego niektóre z nich mają trudności z radzeniem sobie ze stresem i rzeczywistością.

Przeczytaj więcej artykułów  Mini pączki w 15 minut - przepis który zrobią furorę w tłusty czwartek

Sprawdź też:

  • W PRL-u piło ją każde dziecko, dziś mało kto o niej pamięta. Pomaga w przyspieszeniu metabolizmu i odchudzaniu
  • W Skandynawii to standard, a w innych krajach nie do pomyślenia. Wiele osób ma wątpliwości, czy to bezpieczne dla dzieci
  • Tajemniczy symbol na szyjach młodych Polek. Amulet czy zabobon?

Dodaj komentarz