Nakładam na zwilżoną gąbkę i pocieram kubki Osad z kawy i herbaty od razu znika

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nakładam na zwilżoną gąbkę i pocieram kubki Osad z kawy i herbaty od razu znika

Nakładam na mokrą gąbkę i trę kubki. Osad z kawy i herbaty od razu znika.

Jak pozbyć się osadu z kawy w kubku? Często zdarza się, że nasze kubki zostają zabrudzone przez kawę lub herbatę. Na szczęście istnieje prosty sposób, który nie wymaga dużych nakładów finansowych. Oto co należy zrobić.

Wiele z nas codziennie rozpoczyna dzień od filiżanki gorącej kawy lub herbaty. Często umieszczamy brudne kubki w zmywarce, a po wyjęciu z urządzenia zauważamy brzydki nalot, który ciężko jest usunąć standardowymi środkami czyszczącymi. Na szczęście mamy na to sposób. Dowiedz się, jak usunąć osad kawowy w domowy sposób i pozbyć się go raz na zawsze.

Jak oczyścić kubki z osadu po herbacie? Po prostu wtrzyj powierzchnię i ciesz się codzienną czystością.

Jeśli po umyciu kubków w zmywarce zauważasz charakterystyczny osad, spróbuj domowego triku na czyszczenie. Wystarczy, że wsypiesz do kubka dwie łyżeczki sody oczyszczonej, a następnie dodasz trochę wody. Wymieszaj, aby powstała gęsta pasta, rozprowadź ją po całej powierzchni kubka, na którym widzisz brzydkie plamy, i poczekaj kilkanaście minut. Następnie spłucz ciepłą wodą, a osad od razu zniknie. Jeśli trzeba, można powtórzyć ten proces, aż osiągniesz zamierzony efekt.

Jak usunąć osad z kawy w kubku? Wypróbuj inne domowe metody.

– Sok z cytryny. Działa jak naturalny wybielacz. Wystarczy wlać niewielką ilość do kubka i zalać wrzątkiem. Poczekać kilkadziesiąt minut, a następnie wylać płyn. Zobaczysz, że osad rozpuścił się całkowicie lub można go łatwo usunąć, delikatnie trąc gąbką nasączoną płynem do mycia naczyń.

– Sól. Nałożyć niewielką ilość na miękką stronę gąbki, lekko zwilżyć i pocierać zabrudzenia. Bądź ostrożny i sprawdzaj, czy sól nie uszkodzi delikatnej powierzchni. Jeśli trzeba, można proces powtórzyć.

– Proszek do pieczenia. Posyp mokrą gąbkę i delikatnie szoruj zabrudzenia. Ten trik szczególnie sprawdza się na metalowych powierzchniach.

Przeczytaj więcej artykułów  Od lat wieszam w oknie folię aluminiową Koleżanki się śmiały a teraz też to robią

Pamiętaj, żeby zastosować te metody w pierwszej kolejności na mało widocznym obszarze, aby sprawdzić, czy nie uszkodzą one kubka.

Dodaj komentarz