Narciarstwo biegowe z dzieckiem Thule Chariot Cross-Country Skiing Kit pozwala na wiele więcej

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Narciarstwo biegowe z dzieckiem Thule Chariot Cross-Country Skiing Kit pozwala na wiele więcej

Czy wiesz, że przyczepka Thule Chariot może być przydatna także w zimie? Wystarczy kilka minut, aby przekształcić Thule Chariot w przyczepkę narciarską.

Postaram się omówić wszystkie funkcje zestawu narciarskiego Thule Chariot i pokażę, jak można go wykorzystać w inny sposób.

Szybki przegląd zestawu narciarskiego Thule Chariot

Zestaw narciarski Thule Chariot to osobny zestaw narciarski, który można dokupić do przyczepki (lista kompatybilnych modeli znajduje się poniżej). Zestaw zawiera dwie lekkie narty, dwa teleskopowe aluminiowe drążki holownicze oraz wygodny pas biodrowy z uchwytem na butelkę. Warto inwestować w ten zestaw? O tym za chwilę (opowiem ci jedno – TAK).

Przyczepki kompatybilne z zestawem narciarskim Thule Chariot

 • Thule Chariot Cross
 • Thule Chariot Sport
 • Thule Chariot Lite
 • Thule Chariot Cab
 • Thule Chariot CX
 • Thule Chariot Cheetah
 • Thule Chariot Cougar
 • Thule Chariot Corsaire

Jak przygotować zestaw narciarski?

Złożenie zestawu narciarskiego Thule Chariot i podłączenie go do przyczepki jest proste. Przy odrobinie wprawy można to zrobić (nawet na szlaku) w mniej niż 2 minuty.

Narty z zestawu wpina się w przyczepce z tyłu. Teleskopowe drążki holownicze montuje się z przodu (tam gdzie rowerowy drążek holowniczy). Mają regulowalną długość, więc można je idealnie dostosować do wzrostu rodzica. Następnie wystarczy zapiąć pas biodrowy i można ruszać na szlak.

Pas biodrowy z zestawu Skiing Kit jest wygodny i ma dodatkową kieszeń, w której można przechowywać coś do picia lub jedzenia. Regulowane drążki holownicze zapewniają wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie jeździć na nartach, a Chariot z nartami dobrze prowadzi się po śniegu.

Przeczytaj więcej artykułów  Przedstawienie postaci Jak napisać opis bohatera krok po kroku Sprawdzone wskazówki

Cały zestaw (przyczepka + zestaw narciarski) składa się prawie na płasko, co ułatwia jego przewożenie w samochodzie.

Jeśli na szlak wybierasz się z dwójką dzieci, a jedno z nich już samo porusza się na nartach, to wielką zaletą tego zestawu jest odpinana regulowana rączka w Thule Chariot. Kiedy nasz mały narciarz się zmęczy, może chwycić się tej rączki, umieścić narty w śladzie i jechać na holu. To bardzo pomocne dla dziecka przy pokonywaniu wzniesień, a dodatkowo stanowi dobry trening dla rodzica.

Zastosowania zestawu narciarskiego Thule Chariot

Mimo że zestaw narciarski Thule Chariot został stworzony z myślą o narciarstwie biegowym, to można go wykorzystać także w innych sytuacjach.

Zimowe spacery

Chcesz wybrać się na szybki zimowy spacer? Nie musisz zawsze zabierać ze sobą nart biegowych. Ty możesz chodzić w swoich zimowych butach, a Twoje dziecko może podróżować jak królewna lub książę w przyczepce z nartami, którą będziesz ciągnąć. Przy zaśnieżonych ścieżkach Thule Chariot będzie działać lepiej z nartami niż z kołami.

Trekking

Jeśli wolisz koła od nart, to możesz spróbować inny sposób trekkingu – ciągnąć przyczepkę z tyłu. Wykorzystaj do tego teleskopowe drążek i pas biodrowy.

Osoby, które mają przednie koło do biegania z przyczepką Thule, mogą spacerować w tradycyjny sposób (popychając przyczepkę jak wózek). Możesz także uprawiać zimowy jogging, choć ortopedzi nie zawsze są zachwyceni tym pomysłem.

Czy przyczepka z zestawem narciarskim jest ciężka do ciągnięcia?

Według mnie ciągnięcie przyczepy narciarskiej jest łatwe, nawet gdy jest wypełniona sprzętem, napojami i przekąskami. Podobnie jak jazda z przyczepką rowerową, często zapominam, że ją mam podpiętą. Łatwo się przesuwa po śniegu i jest dobrze wyważona. Na stromych podjazdach wspina się wolniej i po dłuższym czasie można odczuć nieco dyskomfort w biodrach.

Przeczytaj więcej artykułów  Przedmioty w 5 klasie Jakie przedmioty dochodzą w 5 klasie szkoły podstawowej

Czy to bezpieczne w ogóle?

 • Przed każdą aktywnością należy sprawdzić, czy wszystkie elementy są prawidłowo przyczepione. Należy zwrócić szczególną uwagę na narty i teleskopowe drążki.
 • Należy unikać stromych pochyłości i być ostrożnym podczas jazdy po stokach i nierównym terenie, a także podczas zatrzymywania się.
 • Nigdy nie należy używać przyczepki Thule Chariot z zestawem narciarskim do zjeżdżania ze stoku. Nie wolno też ciągnąć tego zestawu za skuterem śnieżnym ani innym pojazdem z silnikiem.
 • Mozliwosc wykorzystania przyczepki rowerowej w zimie
 • Wiele zastosowań (narciarstwo i jazda na rowerze typu fat bike)
 • Płynna jazda
 • Lekkość
 • Rodzice mieszkający daleko od gór mają mniej okazji do zabawy

Dodaj komentarz