Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy powinien być noszony na serdecznym palcu, czyli czwartym od kciuka. Nie powinno być żadnych wątpliwości w tej kwestii. Nie ma innej opcji.

Na której dłoni powinienem nosić pierścionek zaręczynowy?

Tutaj sprawa zaczyna się robić nieco bardziej skomplikowana, według wielu ludzi. Żadna kobieta nie chciałaby usłyszeć, że nosi swój pierścionek zaręczynowy na nieodpowiedniej ręce. Na szczęście, nie ma takiej reguły, to jest wybór tylko i wyłącznie Twojego uznania. Każda ręka jest w porządku. Prawa ręka reprezentuje tradycję polską, lewa – tradycję europejską.

Spójrzmy na to z perspektywy historii:
Do czasów Powstania Styczniowego kobiety, które miały być żonami w Polsce, nosiły pierścionki zaręczynowe na serdecznym palcu lewej ręki. Po upadku powstania kobiety, które straciły swoich narzeczonych, na znak żałoby przelożyły pierścionek z lewej ręki na prawą i tak już zostało. Do dziś w Polsce za tradycję uznaje się noszenie pierścionka zaręczynowego na prawej ręce. Ostateczna decyzja jednak należy tylko do ciebie. Najważniejsze jest, żeby pierścionek znajdował się na czwartym palcu od kciuka. Jeśli chcesz, możesz postępować według tradycji europejskiej i nosić go na lewej dłoni. To również jest w porządku. Ale jeśli wolisz postępować zgodnie z tradycją polską, nos go na prawej dłoni.

Pierścionek zaręczynowy na lewej dłoni

Niektórzy uważają, że pierścionek zaręczynowy powinien być noszony na lewej dłoni, ponieważ wtedy jest bliżej serca. Jeśli umieścimy go na serdecznym palcu lewej ręki, ma on kontakt z żyłą prowadzącą do serca, co symbolizuje moc naszej miłości. Ale to tylko tradycja. Nasza miłość nie traci na wartości tylko dlatego, że przesuniemy pierścionek na serdeczny palec prawej dłoni. Ale jeśli jesteś przesądna, nos go na lewej dłoni.

Przeczytaj więcej artykułów  Panierka odpada od ryby Teściowa zdradziła mi sekret Dzięki temu utrzyma się na swoim miejscu

Co zrobić z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu?

To również jest kwestią indywidualnego wyboru. Niektórzy twierdzą, że w dniu ślubu pierścionek zaręczynowy powinien być przesunięty z prawej ręki na lewą, żeby zrobić miejsce na obrączkę. Inni uważają, że pierścionek zaręczynowy powinien zostać zdjęty, bo spełnił już swoją rolę. Jeszcze inni sugerują, żeby zostawić go na serdecznym palcu prawej ręki i po prostu dodać obrączkę podczas ceremonii.

To wszystko zależy od twojego gustu i wygody. Jeśli nie lubisz nosić pierścionków, możesz zdjąć pierścionek zaręczynowy i nosić tylko obrączkę. Jeśli twoje pierścionki nie pasują do siebie, ale chcesz mieć je oba przy sobie, możesz po prostu przenieść go na drugą rękę. A jeśli twoje pierścionki pasują do siebie, są wykonane z tego samego materiału i mają podobny styl, po prostu możesz nosić je oba na jednym palcu.

Podsumowując
Pierścionek zaręczynowy powinnaś nosić na serdecznym palcu lewej lub prawej ręki, w zależności od twojej wygody. Żaden z tych sposobów nie jest błędny, więc nie musisz się martwić, czy znajduje się na odpowiedniej ręce.

Dodaj komentarz