Nauczycielka zdradza czego nie toleruje na lekcjach Możecie mnie krytykować ale od razu to

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nauczycielka zdradza czego nie toleruje na lekcjach Możecie mnie krytykować ale od razu to

Jako wychowawczyni klasy, mam naprawdę ważne i odpowiedzialne zadanie. Pragnę nie tylko wpływać na życie szkolne moich uczniów, ale również kształtować w nich odpowiednie i dojrzałe postawy. Jest to jednak trudne, gdy rodzice nie chcą współpracować i ignorują moje prośby.

"Jak wychowawczyni, nie mogę tego tolerować"

Współpraca między wychowawcami a rodzicami bywa różna. Często jest to utrudnione i utrudnia nauczycielom przekazywanie uczniom pożądanych wartości. Portal Styl.fm opublikował historię jednej z nauczycielek, która opiekuje się klasą pierwszą w szkole podstawowej.

Kobieta podkreśla, że po raz pierwszy ma tak odpowiedzialną rolę i dlatego chce zrobić coś więcej niż tylko wykonywać podstawowe obowiązki. Stara się przekazać swoim uczniom ważne życiowe wartości, takie jak samodzielne myślenie, kreatywność i wiara we własne umiejętności.

W liście, który napisała do redakcji, nauczycielka zaznacza, że chce również nauczyć swoich uczniów zasad i umiejętności, które są przydatne w dorosłym życiu, w tym także te, które mają wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dlatego razem z rodzicami uzgodniła, że dzieci nie będą przynosić do szkoły słodyczy i niezdrowego jedzenia. Ma to pomóc najmłodszym w nabyciu dobrych nawyków żywieniowych.

Niestety, mimo jednomyślności rodziców, jedna mama nadal łamie ustalone zasady i pakuje swojemu synowi same słodycze i niezdrowe przekąski do śniadaniówki. To ma negatywny wpływ na innych dzieci, które również chciałyby spróbować tych smakołyków. Nauczycielka postanowiła temu położyć kres.

Nauczycielka od razu to konfiskuje

Kiedy chłopiec przyniósł do szkoły znowu same słodkie przekąski, nauczycielka postanowiła konfiskować całą niezdrową zawartość z jego śniadaniówki. Zaoferowała mu za to owoce, które miała na drugie śniadanie, żeby maluch nie był głodny. Kobieta przyznaje, że nie może już patrzeć, jak rodzice niszczą zdrowie swojego dziecka – jego metabolizm, zęby i gospodarkę cukrową organizmu. Umówiła się na rozmowę z mamą chłopca i mimo pewnych obaw, ma nadzieję, że uda jej się przemówić do rozsądku.

  • Nauczycielka biologii zrobiła coś niezwykłego na lekcji. Uczniowie tego nie zapomną.
  • Charakterystyczne cechy eposu. Na czym polega ich wyjątkowość i dlaczego sprawiają uczniom najwięcej trudności?
  • Szkoła w Chmurze – wyniki matury. Jak sobie poradzili uczniowie na egzaminach? Wyniki z przedmiotów rozszerzonych budzą niepokój.
Przeczytaj więcej artykułów  Podanie o przyjęcie do szkoły O czym powinni pamiętać uczniowie

Dodaj komentarz