Nauczycielka zszokowana prezentem od uczniów Boję się że mnie zwolnią i pójdę siedzieć

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nauczycielka zszokowana prezentem od uczniów Boję się że mnie zwolnią i pójdę siedzieć

Co roku z okazji zakończenia szkoły uczniowie obdarowują nauczycieli prezentami. Najczęściej są to bukiety kwiatów, słodycze lub przedmioty związane z pracą – pióra, długopisy, kalendarze czy książki. Czasami jednak dostają też droższe prezenty. Okazuje się, że takie dary mogą nie tylko przysporzyć powodów do zakłopotania, ale także stworzyć poważne problemy.

Pokazała prezent od uczniów. "Zaskoczenie!"

Kwiaty, słodycze lub inne upominki dla nauczycieli stały się już tradycją podczas zakończenia roku szkolnego. Uczniowie i ich rodzice chcą w ten sposób wyrazić wdzięczność za trud włożony w naukę. Niestety, nie zawsze trafiono w gust nauczyciela. Pewna nauczycielka postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii na portalu Mamadu.pl. W liście do redakcji opowiada, że po otwarciu prezentu od uczniów poczuła się naprawdę skonsternowana.

W tym roku prowadziła klasę siódmą, a od września rozpocznie ostatni wspólny rok z tą samą grupą. Na zakończenie uczniowie i ich rodzice podarowali nauczycielce wielki bukiet kwiatów i voucher na pobyt w spa. Prezent okazał się wielką niespodzianką, a kobieta zastanawiała się, czy powinna w ogóle przyjmować tak kosztowny upominek.

"Boję się, że to łapówka"

Kobieta obawia się również, że tak wartościowy prezent może być uznany za łapówkę. Przecież nie jest to podarunek na pożegnanie, np. po zakończeniu ósmej klasy. W przyszłym roku nauczycielka będzie miała do czynienia z tymi samymi uczniami, a czeka ich trudny rok związany z przygotowaniami do egzaminów.

Niewątpliwie voucher do spa nie kosztował 50 zł, to wejście na całodniowy pobyt w ośrodku. Zastanawiam się, czy nie zwrócić go rodzicom, bo uważam, że same kwiaty są już kosztowne. Teraz mam wrażenie, że jest to łapówka, dzięki której wszyscy liczą na moje pobłażanie w przyszłym roku. – fragment listu nauczycielki, cytat za mamadu.pl

Przeczytaj więcej artykułów  Nazwy miesięcy po angielsku - jak je wymawiać i zapamiętać

Przed zakupem prezentu dla nauczyciela warto się zastanowić, czy to dobry pomysł i czy nie wpędzimy obdarowanej osoby w nieprzyjemną sytuację.

  • Te imiona są koszmarem dla nauczycieli! Pedagog wyjawia, dlaczego ich nie znosi
  • Rok szkolny 2023/2024 będzie wyglądał zupełnie inaczej. Uczniowie i nauczyciele czekają na kolejną rewolucję
  • Nauczyciele alarmują: rośnie liczba uczniów uczęszczających na edukację domową. Już niemal 50 tysięcy dzieci nie chodzi do szkoły!

Dodaj komentarz