Nauka angielskiego rewolucyjna metoda Disney English

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nauka angielskiego rewolucyjna metoda Disney English

Mogę się nauczyć języka angielskiego w szkole? To pytanie przypomina mi o moich lekcjach łaciny w szkole średniej. Miałam problemy z nauką łaciny, mimo że w innych przedmiotach szło mi dobrze. Dlaczego? Od samego początku nie zdawałam sobie sprawy, że łacinę kiedykolwiek będę musiała używać w praktyce. Wydaje mi się, że mój siedmioletni syn ma podobne podejście do lekcji angielskiego. Dla niego to tylko wkuwanie słówek i formułek, których nie używa w życiu codziennym. Nie tworzy zdań, tylko uczy się kolejnych wyrazów. Oczywiście, aż do czasu, gdy zobaczył prezentację kursu Disney English.

Disney English: innowacyjna metoda nauki

Podczas kursów Disney English uczenie się angielskiego odbywa się w praktyce, a nie w teorii. Najlepiej w trakcie zabawy. Dzieci śpiewają specjalnie przygotowane piosenki razem z postaciami Disneya, opowiadają ciekawe historie i bawią się na interaktywnym pulpicie wyświetlanym na ścianie. Lekcje polegają na ciągłej wymianie zdań między uczniami i nauczycielem, a w salach jest mnóstwo przedmiotów codziennego użytku, które dzieci nazywają podczas zajęć. Nie ma tradycyjnych ławek, ale oczywiście są stoliki, przy których można pracować z podręcznikiem.

Dzięki Disney English dzieci uczą się angielskiego w przyjemnej atmosferze, co przyspiesza przyswajanie języka. Podczas kursu spotykają swoich ulubionych bohaterów z bajek Disneya, stają się częścią ich historii i magii, śpiewają znane i nowe piosenki, jednocześnie ucząc się języka angielskiego w przyjemny sposób – mówi Katarzyna Łukaszuk-Łazęcka, Senior Publishing Manager, The Walt Disney Company CEE.

Nauka nie kończy się po powrocie do domu. Po zapisaniu się do szkoły Profi-Lingua lub Empik School, które stosują tę metodę nauki, każde dziecko otrzymuje zestaw materiałów dydaktycznych wraz z plecakiem. Zawierają one książeczki do czytania w domu oraz gry, które można wspólnie bawić się z rodzicami. Głównymi bohaterami materiałów są oczywiście postacie z bajek Disneya.

Przeczytaj więcej artykułów  Nauczyciele nie chcą przyjmować wychowawstwa Nie za 300 zł To dodatkowa praca nie tylko z

Czy to działa? Nie mogę jeszcze powiedzieć, jakie będą efekty kursu w dłuższej perspektywie, ale mój syn nauczył się kilku nowych słówek po pierwszych zajęciach. To niewątpliwie zaskakujące, biorąc pod uwagę, że dotychczas nauczenie się każdego nowego wyrazu wymagało wielu powtórzeń. Ale najważniejsze jest to, że po lekcji był pełen energii i po raz pierwszy powiedział "Mamo! Angielski jest super!". Nigdy nie przypuszczałam, że to usłyszę!

Kursy Disney English

Kursy Disney English są dostępne dla dwóch grup wiekowych: 4-5 lat i 6-7 lat. Szkoły organizujące kursy przewidują, że będą one rozwijać się wraz z uczniami. Innymi słowy, gdy nasze dzieci będą starsze, powstaną nowe grupy dla innych grup wiekowych.

Dla najmłodszych dzieci ważną informacją może być fakt, że nie są wymagane zajęcia trwające 60 minut. Cztero- i pięciolatki mogą chodzić na zajęcia Disney English trwające 35 minut dwa razy w tygodniu. To może być istotne dla dzieci, które nie zawsze potrafią skupić się na nauce przez dłuższy czas. Z drugiej strony, lekcje Disney English to świetna zabawa i pełne różnorodnych bodźców zajęcia. Wątpliwe, żeby jakiekolwiek dziecko miało problem z utrzymaniem koncentracji aż do końca zajęć. Starsze dzieci mogą wybierać między jednym lub dwoma zajęciami w tygodniu, ale zawsze trwającymi godzinę.

Cennik i szkoły Disney English

Kursy Disney English są dostępne w 38 placówkach językowych Profi-Lingua oraz Empik School. Ponieważ szkoły znajdują się głównie w większych miastach, można śmiało powiedzieć, że są one dostępne na terenie całego kraju.

Cena kursu Disney English obejmuje 30 lub 60 lekcji języka angielskiego oraz dodatkowe materiały związane z bajkami Disneya. W plecaku z wizerunkiem Elzy lub głównego bohatera filmu "Auta" dziecko znajdzie podręcznik, karty pracy, plansze do nauki, gry planszowe, pliki dźwiękowe i paszport do zbierania odznaczeń podczas zajęć. Cennik kursu Disney English zaczyna się od 1749 złotych, ale ceny kursów mogą się różnić. Szczegółowe informacje można uzyskać w każdej szkole prowadzącej te lekcje.

Dodaj komentarz