Nauka hybrydowa 2021 to zdaniem ministra Czarnka dobre rozwiązanie Co na to rodzice

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nauka zdalna to bardzo trudne wyzwanie dla naszych dzieci.

Nauka hybrydowa 2021 to zdaniem ministra Czarnka dobre rozwiązanie Co na to rodzice

Dla wielu uczniów nauka w domu stała się codziennością. Wiele klas zostało wysłanych na kwarantannę, a szkoły toczy walkę z chaosu.
Minister Edukacji, Przemysław Czarnek uważa, że hybrydowy system nauczania jest najlepszym rozwiązaniem na rok szkolny 2021/2022. Ale co na to rodzice?

Sytuacja epidemiczna w kraju jest poważna i rząd podjął decyzję o czasowym zamknięciu szkół. Uczniowie szkół podstawowych i średnich rozpoczęli naukę zdalną od 20 grudnia do 9 stycznia.
Jednak przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji nie zamierzają przedłużać tego rozwiązania po nowym roku. Minister Czarnek jest zdecydowanym przeciwnikiem nauki online i wielokrotnie podkreślał, że uczniowie na pewno wrócą do szkół po 9 stycznia. Według niego nauka zdalna ma negatywny wpływ na edukację i zdrowie psychiczne dzieci.

W tym roku szkolnym zdecydowano się na inną strategię.
Od września, jeśli w szkole zostanie wykryte ognisko wirusa, cała klasa lub szkoła jest zgłaszana do sanepidu. Bezobjawowi uczniowie przechodzą kwarantannę, a wszyscy rozpoczynają naukę zdalną. Niestety, nauka hybrydowa (czyli mieszanka nauki stacjonarnej i online) staje się koszmarem dla wszystkich szkół.
Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie narzekają na niepewny system. Niektóre klasy już kilka razy przechodziły na naukę online, co powoduje chaos i utrudnia realizację materiału (lekcje online są krótsze).

Minister Czarnek jest jednak zadowolony z obecnego rozwiązania, twierdząc, że nauka w pełni zdalna przyniosłaby jeszcze więcej szkód. Ale czy obecna sytuacja w szkołach jest zadowalająca? Niektóre klasy od samego początku roku były kierowane na naukę zdalną kilka razy.
Częste zmiany mają bardzo negatywny wpływ na organizację pracy i spowodowały zamieszanie u dzieci. Wiele nauczycieli dowiaduje się o zajęciach online na ostatnią chwilę, co utrudnia planowanie lekcji. Wielu rodziców, oprócz problemów z opieką, zauważa również braki w wiedzy swoich dzieci.
Aktualna sytuacja powoduje, że nauczyciele muszą nadrobić zaległości, a nie wszyscy uczniowie nadążają za narzuconym tempem. W rezultacie to rodzice muszą pomagać dzieciom w nauce w domu. Na razie nie widać zmian w tej sytuacji.

Przeczytaj więcej artykułów  Piosenki na 11 listopada Poznaj najpiękniejsze pieśni patriotyczne teksty

Dodaj komentarz