Nauka zdalna od 20 grudnia MEiN przedstawia możliwe powody Tym razem nie tylko pandemia

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

"Hola! Dzisiaj chciałbym porozmawiać z wami na temat możliwego powrotu do nauki zdalnej od 20 grudnia.

Nauka zdalna od 20 grudnia MEiN przedstawia możliwe powody Tym razem nie tylko pandemia

Ostatnio wiele się mówi o tym, jak pandemia wpłynęła na edukację. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele napotkali wiele trudności związanych z nauką zdalną.
Mamy jednak nadzieję, że nie będziemy musieli wracać do tego trybu nauczania z powodu epidemii. Okazuje się jednak, że istnieją inne czynniki, które mogą spowodować wprowadzenie nauki zdalnej. Ministerstwo edukacji wskazało na kilka okoliczności, które mogą do tego doprowadzić.

W ciągu ostatnich dwóch lat pandemia sprawiła sporo zamieszania w systemie edukacji.
Szkoły były tymczasowo zamykane z powodu kolejnych fal zakażeń, czasami na kilka tygodni, a nawet miesięcy. Z tego powodu nauczanie zdalne stało się koniecznością. Niestety, nie zawsze było ono tak efektywne jak tradycyjne zajęcia, co wiązało się z pewnymi brakami i problemami w przyswajaniu materiału.
Nikt z nas nie chciałby już powracać do nauki zdalnej, zarówno nauczyciele, jak i rodzice.

Chociaż na razie nie wygląda na to, że pandemia powróci z taką siłą, która wymagałaby ponownego zamknięcia szkół, nauka zdalna może zostać wprowadzona z innych powodów. Jednym z nich może być np.
zbyt niska temperatura w szkołach. Ministerstwo edukacji przygotowało projekt rozporządzenia, który miałby regulować takie sytuacje.

W projekcie rozporządzenia wymieniono kilka okoliczności, w których nauka zdalna może być konieczna. Należą do nich: organizacja i przebieg imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych, nieodpowiednia temperatura zewnętrzna lub w pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia, sytuacja epidemiologiczna oraz inne nadzwyczajne zdarzenia zagrażające bezpieczeństwu lub zdrowiu uczniów.

Nie mamy jednak żadnej konkretnej informacji na temat nauki zdalnej od 20 grudnia.
Projekt rozporządzenia pokazuje jednak, że Ministerstwo edukacji przygotowane jest na różne scenariusze i chce zabezpieczyć szkoły na wypadek ewentualnych problemów z energią w okresie zimowym. Dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

Przeczytaj więcej artykułów  Paznokcie u niemowlaka - co warto o nich wiedzieć

Na koniec, chciałbym przypomnieć, że nauka zdalna może być konieczna nie tylko z powodu pandemii, ale także z innych przyczyn. Ważne jest, abyśmy byli elastyczni i gotowi na wszelkie zmiany, jakie mogą wystąpić w naszym systemie edukacji.
Mam nadzieję, że uda nam się uniknąć powrotu do nauki zdalnej, ale jednocześnie musimy być przygotowani na każdą sytuację. Bądźmy optymistami, ale również realistami. Dziękuję za uwagę!"

Dodaj komentarz