Naukowcom z Bostonu udało się wyizolować przeciwciało które zabija bakterie powodujące boreliozę

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Tak jak CDC alarmuje, coraz więcej ludzi rocznie choruje na boreliozę (lub boreliozę z Lyme, jak jest potocznie nazywana).

Naukowcom z Bostonu udało się wyizolować przeciwciało które zabija bakterie powodujące boreliozę

Liczba zachorowań stale rośnie. Jednak naukowcom z Uniwersytetu Medycznego Massachusetts udało się dokonać przełomowego odkrycia, które może pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się tej niebezpiecznej choroby.

Po wielu latach badań udało się wyizolować i udoskonalić przeciwciało, które chroni przed zachorowaniem na boreliozę.
To nie jest jak zwykłe przeciwciało, które walczy z chorobą. To białko zapobiega procesowi przenoszenia choroby. Jego kluczową rolą jest zabicie bakterii Borrelia w jelicie kleszcza, co uniemożliwia jej przedostanie się do organizmu człowieka.

Naukowcy nadal pracują nad doskonaleniem swojego badania.
Ich celem jest opracowanie szczepionki, która nie tylko zapobiegnie chorobie, ale także stymuluje układ odpornościowy człowieka do aktywnej walki, gdy bakteria już się rozmnoży. Ich prognozy są obiecujące.
Do tej pory nie stwierdzili żadnych niepokojących objawów związanych z odkrytym przeciwciałem. Przeprowadzone na myszach testy dały 100% pozytywne wyniki. Naukowcy chcą jak najszybciej przeprowadzić proces weryfikacji swojego odkrycia przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) i wprowadzić produkt na rynek, aby ratować ludzi przed tą poważną chorobą.

Borelioza z Lyme to groźna choroba przenoszona przez kleszcze.
Bakteria Borrelia przenoszona jest na człowieka przez kleszcze Ixodes. Głównym objawem jest rumień wędrujący, który zazwyczaj pojawia się do trzech dni od ukąszenia kleszcza. Choroba powoduje bolesne zapalenie stawów i zakażenie układu nerwowego.

Przeczytaj więcej artykułów  Piękne wiersze o mamie - idealne utwory na Dzień Matki

Dodaj komentarz