NAUKOWCY DOWODZĄ jak ważny jest Dzień Babci

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

NAUKOWCY DOWODZĄ jak ważny jest Dzień Babci

Chyba trudno uwierzyć, ale zbliża się Dzień Babci, który wydaje się mieć specjalne znaczenie. Niezależnie od tego, jak postrzegamy nasze mamy i teściowe po zostaniu babciami, w oczach naszych dzieci są one kochane, troskliwe, ciepłe i wrażliwe. Babcia odgrywa równie ważną rolę w życiu naszych dzieci, jak mama i tata. Babcie uczą wnuki czegoś zupełnie innego i w zupełnie inny sposób niż rodzice.

Naukowcy zwracają uwagę na kilka faktów dotyczących babć, które różnią nas od innych ssaków. Długie życie babć umożliwia im zajmowanie się wnukami, gdy rodzice są zajęci pracą (dzisiaj zarabianiem na utrzymanie domu). Nawet jeśli twoje relacje z mamą czy teściową nie są idealne, dla twojego dziecka babcia jest jedną z najważniejszych osób na świecie. Dystans i cierpliwość związane z wiekiem, a także ogromna miłość do wnuków sprawiają, że dla dzieci są ważnymi postaciami. Dzień Babci daje nam okazję, aby przypomnieć babciom, jak bardzo są ważne!

Nie tylko naukowcy dowodzą, że babcie są ważne. Już Adam Mickiewicz wiedział, że "szkiełko i oko" to za mało, aby poznać świat wokół nas. Oczywiście naukowcy mogą nam udowodnić wiele rzeczy, ale my wiemy, że babcia w Dniu Babci nie powinna być samotna.

Babcia potrafi gotować tak, jak nikt inny!

Zaskakuje nas tak, jak nikt inny!

Potrafi wybaczyć, nawet kiedy rodzicowi dziecka jest to trudne…

Bawi się z wnukami tak, jak nikt inny!

To wszystko niezależnie od wieku i aktualnych zainteresowań wnuków…

Babcia potrafi kochać tak, jak nikt inny!

Teraz już wiesz, że Dzień Babci w 2017 roku wypada w sobotę, a Dzień Dziadka w niedzielę. Nie ma już wymówek! Zaplanuj sobie weekend u dziadków i spędź go wspaniale. Możesz przygotować coś wyjątkowego dla najmłodszych, oprócz tradycyjnej laurki lub prezentu. Możecie zrobić zabawną niespodziankę lub przedstawienie. Wystarczy zrobić kukiełki z papieru i schować się za kanapą, która stanie się sceną. Jeśli masz już pomysł na to, jak spędzić Dzień Babci, zrób to!

Przeczytaj więcej artykułów  Oddaj nasz samochód I misie Chory Kubuś chce ruszyć sumienie złodzieja

Gdzie więc będziesz w weekend 21 i 22 stycznia 2017?

Dodaj komentarz