Nie kupuj dziecku stroju kąpielowego w tym kolorze To kwestia bezpieczeństwa Absolutna prawda

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nie kupuj dziecku stroju kąpielowego w tym kolorze To kwestia bezpieczeństwa Absolutna prawda

Nie kupuj dziecku stroju kąpielowego w tym konkretnym kolorze. To jest naprawdę ważne dla jego bezpieczeństwa. Przeszkody, mogą się pojawiać, kiedy mamy problem z odróżnieniem dziecka w basenie od otoczenia. Jestem instruktorką pływania i chcę się podzielić z Tobą znanymi faktami na ten temat. Zostałam zapytana, dlaczego niebieski strój kąpielowy nie jest dobrym wyborem dla dzieci, a to, co mam do powiedzenia, szybko stało się popularne na TikToku.

Może Ci się wydawać, że wybór koloru nie jest ważny, ale okazuje się, że właśnie ta kwestia może przyczynić się do większego zagrożenia dla bezpieczeństwa małych dzieci podczas zabawy w wodzie. Niebieski kolor jest trudny do zauważenia, zwłaszcza w wodzie. Dlatego jako instruktorka pływania zalecam jaskrawe i wyraziste kolory dla strojów dziecięcych.

Na nagraniu pokazałam moją córkę, która miała na sobie niebieski strój kąpielowy. Celem tego nagrania było uświadomienie rodzicom, którzy chcą się czegoś nauczyć. To nie jest wygląd, w jakim zwykle moja córka chodzi na basen. Kupiłam ten strój specjalnie, aby pokazać problem, z którym się borykamy. Dlatego nie zalecam zakładania niebieskich strojów kąpielowych dzieciom. Jak widać na filmie, trudno jest dostrzec moją córkę, gdy jest pod wodą.

Wiele osób w komentarzach podzieliło się swoimi opiniami na temat tego nagrania. Wielu z nich było zaskoczonych problemem, o którym wcześniej nie mieli pojęcia. Jeden z komentujących napisał: "To jest szalone, nigdy bym o tym nawet nie pomyślała. Moje dzieci zawsze będą nosić stroje w neonowych kolorach, tak żeby można je było zobaczyć wszędzie, gdziekolwiek się znajdują."

Inna osoba, była ratownikiem i potwierdziła tę konkretną informację, mówiąc: "To jest absolutna prawda! Każdy odcień niebieskiego jest trudny do zauważenia, podobnie jak każdy pastelowy jasny kolor. Dziękuję za to, że podzieliłaś się tą wiedzą. Kiedy moje dzieci uczyły się pływać, usłyszałem o tym problemie i nigdy nie kupiłem im takich strojów."

Przeczytaj więcej artykułów  Miłe życzenia wielkanocne które wywołają uśmiech na twarzy Zaskocz bliskich wyjątkowymi ciepłymi

Podsumowując, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci podczas pływania, warto wybrać stroje kąpielowe w jaskrawych i wyrazistych kolorach. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i każdy szczegół może mieć znaczenie. Więc już wiesz, dlaczego niebieski strój kąpielowy nie jest dobrym wyborem dla Twojego dziecka.

Dodaj komentarz