Nigdy nie wietrz pościeli w taki sposób Przynosi więcej szkody niż pożytku

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nigdy nie wietrz pościeli w taki sposób Przynosi więcej szkody niż pożytku

Regularne wietrzenie pościeli pomaga utrzymać jej czystość i higienę. Oprócz prania poszewek warto też czasami wystawić pościel na balkon, do ogrodu lub przy otwartym oknie. Wystarczy kilka godzin, aby skutecznie pozbyć się bakterii, roztoczy i innych zanieczyszczeń, które są szkodliwe dla zdrowia.

Chcesz przewietrzyć pościel? Unikaj tych błędów

Wietrzenie pościeli pomaga pozbyć się roztoczy i ich odchodów, które gromadzą się w łóżku. Wystawienie kołdry i poduszek na powietrze odświeża je i poprawia komfort naszego snu. Dlatego ważne jest, aby przewietrzyć pościel przynajmniej raz w tygodniu, najlepiej przy zmianie poszewek. Jeśli jest możliwość, warto wystawiać pościel na zewnątrz nawet codziennie, nawet jeśli na chwilę.

Ważne jest, aby znaleźć przewiewne miejsce do wietrzenia. Najlepiej, jeśli nie jest to miejsce pełne słońca, ponieważ nadmierna temperatura może zaszkodzić i sprzyjać rozwojowi bakterii i roztoczy. Ekspozycja na słońce może również powodować blaknięcie kolorów.

Okazuje się, że pościel można wietrzyć nie tylko latem. Niskie lub nawet ujemne temperatury mają korzystny wpływ na jej świeżość. W takich warunkach łatwiej pozbyć się drobnoustrojów, roztoczy i bakterii, które gromadzą się w kołdrze i poduszkach.

Należy jednak pamiętać, że nie należy wystawiać pościeli na zewnątrz, jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy. Nie chcemy zamienić roztoczy na spaliny i kurz. Nie należy również wietrzyć pościeli, gdy jest dużo smogu lub wysoka wilgotność. Wówczas może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Dlaczego warto wietrzyć pościel?

Wietrzenie pościeli, chociaż częste, nie zastąpi oczywiście prania i regularnej zmiany poszewek. Ale może skutecznie pomóc pozbyć się roztoczy, bakterii i grzybów, które mogą namnażać się w łóżku. Świeża pościel ma też duży wpływ na komfort snu. Dlatego warto o nią odpowiednio dbać.

  • Wlewam do żelazka i zapominam o plamach. Trik mojej babci jest niezawodny
  • Wymieszaj sól z octem i pożegnaj uporczywy problem. Goście już od wejścia będą pod wrażeniem
  • Przekrój na pół i włóż do kopca. Jedna bulwa wypłoszy z ogrodu nie tylko kreta
Przeczytaj więcej artykułów  Niskie pensje w oświacie Oto rada rządu dla nauczycieli pracuj więcej wyprowadź się z miasta

Dodaj komentarz