Nowe zwyczaje ślubne

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nowe zwyczaje ślubne

Oprócz starych, tradycyjnych zwyczajów ślubnych, pojawiają się nowe. Jeśli chcesz być na czasie, musisz sprawdzić, co teraz jest modne!

Kwiaty są nie na topie

Zamiast tradycyjnych bukietów kwiatów pod kościołem, coraz częściej młode pary otrzymują maskotki, zabawki, słodycze lub butelki wina. W zaproszeniach zamieszczają prośbę o takie prezenty. Mogą to być zabawne wierszyki albo proste wyrażenie chęci. Po weselu państwo młodzi oddają te prezenty do domu dziecka. Jednym z ciekawszych zwyczajów jest prośba o kupony lotto zamiast kwiatów. Podczas sprawdzania wygranej po weselu państwo młodzi mają gwarantowaną dużą zabawę. Niektórzy prosi również gości o książki. Dzięki temu mają zapewnioną lekturę na długo po ślubie.

Doradca ślubny

W dzisiejszym zabieganym świecie coraz mniej osób ma czas na organizację ślubu i wesela. Czasem jest to niemożliwe także dlatego, że para mieszka w innym kraju, a chce zorganizować ślub w Polsce. W takich sytuacjach nieocenionym pomocnikiem okazuje się wedding consultant. Ale nie tylko w takich przypadkach…

Coraz więcej par z przyjemnością korzysta z usług doświadczonych doradców ślubnych. Doradca przedstawia im dostępne firmy, które spełniają ich wymagania. Zajmuje się organizacją spotkań z wykonawcami, które czasem jest naprawdę dużo. Podczas samej ceremonii dba o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. W jakim stopniu para młoda angażuje się w organizację ślubu i wesela, zależy od nich. Mogą aktywnie uczestniczyć w poszukiwaniu odpowiednich firm, albo przez przeglądanie i zatwierdzanie propozycji wysyłanych przez doradcę. Największą zaletą tej usługi jest to, że para młoda nie musi martwić się szczegółami i formalnościami, tylko może skupić się na rodzinie w dniu ślubu, a nie na przygotowaniach.

Przeczytaj więcej artykułów  Mieli pomagać chorym dzieciom a okazali się oszustami Pieniądze ze zbiórek nie trafiły do rodziców

Odwrotność obdarowywania

Do tej pory nowożeńcy zostawali obdarowani. Teraz to oni sami obdarowują. Przyjęło się, że każdy gość powinien znaleźć przy swoim nakryciu mały upominek. To może być coś słodkiego lub zabawny drobiazg. Jeśli chodzi o prezenty, nie brakuje firm, które oferują takie usługi. Mogą to być zabawne figurki, odwołujące się do historii życia państwa młodych, albo słodycze. Dużą popularnością cieszą się również spersonalizowane m&m’s – możesz wybrać dowolny kolor i umieścić na nich tekst albo zdjęcie.

Po weselu można też wysłać podziękowania gościom za obecność oraz mały upominek. Najlepiej, jeśli prezent jest związany z uroczystością ślubną. To może być na przykład płyta DVD z filmem z wesela albo zdjęcia ze ślubu. Taki prezent nie jest drogi, ale z pewnością sprawi gościom wielką przyjemność.

Wpływ amerykańskich zwyczajów

Kiedyś narzeczeni wychodzili razem z księdzem i podchodzili razem do ołtarza. Teraz pan młody często czeka pod ołtarzem razem ze świadkiem i świadkową, a panna młoda wraz z ojcem pojawia się na progu kościoła. Kiedy idą w stronę ołtarza, wszyscy goście wstają. Ojciec zdejmuje welon z twarzy córki, całuje ją w czoło i oddaje przyszłemu mężowi.

Zwyczaj obsypywania nowożeńców pieniędzmi zastąpiono rzucaniem ryżu po wyjściu z kościoła. Kiedyś wierzyło się, że osoba, która uzbiera więcej monet, będzie rządziła w domu. Teraz nie jest już tak łatwo stwierdzić, kto będzie zarządzał finansami…

Różne rodzaje wesel

Coraz częściej młodzi decydują się na zorganizowanie wesela na wsi. Dzięki temu, nawet po uwzględnieniu kosztów dowozu gości na miejsce, można zaoszczędzić. Inny sposób na obniżenie kosztów to zorganizowanie dwóch przyjęć. Najpierw państwo młodzi jedzą obiad w restauracji z najbliższymi, a potem spotykają się z przyjaciółmi. Mogą iść z nimi do klubu albo zaprosić ich do domu i tam zorganizować przyjęcie.

Przeczytaj więcej artykułów  Plama z wosku na pomniku granitowym Czym zmyć wosk z pomnika

DJ zamiast orkiestry

Jeśli większość weselników to młodzi ludzie, państwo młodzi często zatrudniają DJ-a zamiast orkiestry. Dzięki temu mogą tańczyć do muzyki, którą lubią i słuchają na co dzień.

Barmani zamiast rzucania wódką

Tradycję picia czystej wódki na weselach powoli zastępuje serwowanie kolorowych drinków i pokazy barmanskie. Barmani wykonują różne triki i rzucają butelkami, co jest atrakcją dla gości. Oczywiście na stołach nie może zabraknąć wódki, ale można też zorganizować kartę win.

Pierwsza pomoc

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie w toaletach pudełka z napisem "pierwsza pomoc". Powinno zawierać przede wszystkim plastry i rozciągającą piankę do butów. Można tam też umieścić rajstopy w spray’u, które mogą zastąpić zwykłe rajstopy w razie porwania.

Naprawdę ciekawym pomysłem jest umieszczenie w toaletach pudełka z napisem "pierwsza pomoc". Powinno zawierać przede wszystkim plastry i rozciągającą piankę do butów. Można tam też umieścić rajstopy w spray’u, które mogą zastąpić zwykłe rajstopy w razie porwania.

Dodaj komentarz