Od jakiej temperatury zamykają szkoły Wartość na termometrze musi osiągnąć ustawowy limit

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Od jakiej temperatury zamykają szkoły Wartość na termometrze musi osiągnąć ustawowy limit

Szkoła ma obowiązek zapewnić uczniom odpowiednie warunki do nauki, które są komfortowe i bezpieczne. Jednak czasami może się zdarzyć, że czynniki zewnętrzne uniemożliwią normalne prowadzenie zajęć. Jednym z tych czynników jest silny mróz i niska temperatura w budynku. W związku z tym wielu uczniów i rodziców zastanawia się, od jakiej temperatury zamykają się szkoły. Kiedy szkoły są zmuszone zamknąć drzwi?

Jakie są przepisy dotyczące zamknięcia szkół z powodu temperatury?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Polsce istnieje kilka ważnych powodów do odwołania lub zawieszenia zajęć w szkołach. Jednym z tych powodów jest zbyt niska temperatura, która uniemożliwia prowadzenie lekcji w odpowiednich warunkach dla zdrowia dzieci.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji z dnia 31 grudnia 2002 roku, temperatura w salach lekcyjnych powinna wynosić minimum 18 stopni Celsjusza, aby zajęcia mogły normalnie się odbywać. Jeśli szkoła nie jest w stanie zapewnić takiej temperatury w budynku, lekcje mogą zostać na krótko odwołane albo przenieść się do trybu zdalnego nauczania.

Kiedy jest zbyt zimno, aby chodzić do szkoły?

Jest również określona minimalna temperatura, przy której dzieci nie powinny uczęszczać do szkoły. Zgodnie z przepisami, aby odwołać zajęcia lub przeprowadzić je w formie zdalnej, "temperatura zewnętrzna mierzona o godzinie 21:00 w dwóch kolejnych dniach poprzedzających odwołanie zajęć wynosi -15 stopni Celsjusza lub jest niższa".

W większości przypadków zajęcia są odwoływane na jeden lub dwa dni, aby dać czas na poprawę warunków. Jeśli warunki nie poprawią się, uczniowie przechodzą na zdalne nauczanie.

  • Jaka jest minimalna temperatura w biurze? Przepisy BHP wyjaśniają
  • Czy woda w grzejnikach może zamarznąć? Wielki mróz może uszkodzić systemy grzewcze
  • Do jakiej temperatury można wychodzić z dziećmi do przedszkola? Sprawdź przepisy
Przeczytaj więcej artykułów  Między nami rodzicami 1 Idealny prezent na Dzień Ojca to

Dodaj komentarz