Oddaj nasz samochód I misie Chory Kubuś chce ruszyć sumienie złodzieja

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Oddaj nasz samochód I misie Chory Kubuś chce ruszyć sumienie złodzieja

Mam pięć lat i nazywam się Kuba Mazurkiewicz. Mam poważną chorobę o nazwie rdzeniowy zanik mięśni (SMA). To rzadka i nieuleczalna choroba. Codziennie muszę przechodzić rehabilitację, aby móc cieszyć się swoim dzieciństwem. Mój tata zarabiał na drogie zajęcia rehabilitacyjne, używając swojego samochodu jako narzędzia pracy. Niestety, ktoś ukradł nam samochód. Teraz proszę złodzieja, żeby go zwrócił. Na szczęście w internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na zakup nowego samochodu dla taty.

W Gorzowie Wielkopolskim skradziono Fiata Ducato, który należy do taty pięcioletniego Kuby Mazurkiewicza. Chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, a dzięki temu samochodowi jego tata mógł zarabiać na kosztowną rehabilitację.

Zaapelowałem do złodzieja, prosząc go o oddanie samochodu i moich misiów.

Policja prowadzi śledztwo, aby ustalić, kto może być sprawcą. Moja rodzina wierzy, że odnajdziemy pojazd.

Tymczasem w internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na zakup nowego samochodu dla taty.

Kradzież dostawczaka w Gorzowie Wielkopolskim. Policja ustala, kto jest podejrzany

Samochód taty został skradziony w ostatni weekend (27-28 czerwca) z parkingu przy supermarkecie Tesco w Gorzowie Wielkopolskim. Ten samochód był narzędziem pracy, dzięki któremu tata Kuby mógł zarabiać na drogą rehabilitację dla mnie.

Samochód miał nam zapewnić bezpieczeństwo, ponieważ gdy nie było pracy na budowie, tata mógł prowadzić transport

– powiedziała moja mama w wywiadzie dla Polsat News.

Niestety samochód nie był ubezpieczony od kradzieży, ponieważ musimy bardzo uważać na każdy wydatek. Ubezpieczenie nie było dla nas priorytetem. W telewizji zaapelowałem bezpośrednio do złodzieja.

– powiedziałem.

Policja w Gorzowie Wielkopolskim zajmuje się tą sprawą. Nie wiemy dokładnie, kiedy został skradziony samochód, więc muszą przejrzeć kilka godzin nagrań z monitoringu.

Policjanci kryminalni bardzo ciężko pracują nad tą sprawą: muszą najpierw ustalić, kiedy i w jakich okolicznościach zginął samochód, a następnie dopiero znaleźć sprawców

Przeczytaj więcej artykułów  Niskie FT4 w ciąży Zaburzenia poziomu hormonów tarczycy

– powiedział podkomisarz Grzegorz Jaroszewski z policji w Gorzowie Wielkopolskim w wywiadzie dla telewizji Polsat News.

Rodzice szukają naszego samochodu. W internecie ruszyła zbiórka na nowy samochód

Nasi rodzice wierzą, że odnajdziemy nasz samochód. Zwrócili się do osób na Facebooku, które mogą go widzieć, aby się zgłaszały do nas. To biały Fiat Ducato z numerem rejestracyjnym FGW 5JS1. Na bokach pojazdu jest napis “Transport 508 311 279”.

Kiedy rodzice poprosili o pomoc w szukaniu samochodu, w internecie pojawiła się zbiórka pieniędzy na zakup nowego auta dla taty Kuby. Do tej pory zebrano 7 tysięcy złotych (stan na godzinę 15:30 w dniu 30 czerwca).

Tata Kuby pracował ciężko, żeby mieć pieniądze na moją rehabilitację. Złodziej ukradł mu Fiata Ducato, który był jego narzędziem pracy. RAZEM MOŻEMY POMÓC i kupić dla nich Fiata Ducato, taki jak ten, który ukradziono 🙂

– czytamy w opisie zbiórki.

Moi rodzice są zarówno zakłopotani, jak i dziękczyni za pomoc. W jednym z postów na Facebooku napisali, że jeśli odnajdzie się samochód, pieniądze ze zbiórki na portalu zrzutka.pl zostaną przekazane innej potrzebującej osobie.

Co to jest rdzeniowy zanik mięśni?

Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) to choroba, w której neurony w rdzeniu kręgowym odpowiedzialne za ruchy mięśni obumierają z powodu wady genetycznej. Brak sygnałów nerwowych prowadzi do osłabienia organizmu i zaniku mięśni, co powoduje częściowy lub całkowity paraliż. SMA wynika z mutacji w genie SMN1. Choroba zwykle objawia się w dzieciństwie, ale może dotknąć także dorosłe osoby. W Polsce choruje na SMA około 800-1000 osób.

  • Polsat News https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-06-29/oddaj-nasz-samochod-i-misie-niepelnosprawny-kuba-prosi-zlodzieja/
  • Pomoc dla Kubusia Mazurkiewicza https://www.facebook.com/kubus14luty/
  • Fundacja SMA https://www.fsma.pl/rdzeniowy-zanik-miesni/
  • Zrzutka.pl https://zrzutka.pl/um83pb

Dodaj komentarz