Pączki dobre na drugi dzień Sprawdź jak zachować świeżość ulubionych słodkości

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pączki dobre na drugi dzień Sprawdź jak zachować świeżość ulubionych słodkości

Pączki mogą być dobre nawet na drugi dzień, a to szczególnie ważne, gdy zbliża się Tłusty Czwartek! Właśnie wtedy można się rozkoszować jedzeniem i ulubionymi przysmakami, takimi jak pączki. Większość osób spożywa ich nawet kilka w tym dniu. Jednak jeśli kupisz lub przygotujesz je w nadmiarze, istnieje prawdopodobieństwo, że część z nich nie zostanie zjedzona. Dlatego nasuwa się pytanie, jak przechowywać pączki, aby nadal były one świeże? Czy można je zamrozić? A jeśli tak, to jak je podgrzać, aby nie stały się twarde?

Najważniejsze informacje zawarte w poniższym artykule:

 • Pączki najlepiej przechowywać w papierowej torbie.
 • Odświeżenie pączków na drugi dzień zajmuje tylko 10 sekund w mikrofalówce. Pączek będzie ponownie miękki i puszysty. Ważne jest jednak, aby go zjeść od razu po wyjęciu.
 • Można również odświeżyć pączki na drugi dzień, umieszczając je w rozgrzanym piekarniku i podgrzewając przez około 15 minut.
 • Pączki można zamrozić.
 • Jeśli masz pączki nadziewane, po rozmrożeniu możesz je odświeżyć w piekarniku. Powinny się one podgrzewać przez kilkanaście minut w temperaturze 80-100 stopni Celsjusza.
 • Pączki można również odświeżyć w mikrofalówce po rozmrożeniu. Trzeba je podgrzewać 3-5 razy przez 10 sekund, obracając je z góry na dół i odwrotnie.

Jak odświeżyć pączki?

Gdy chcemy zjeść pączki na drugi dzień, ale już trochę zsiadły, możemy skorzystać z pomocy mikrofalówki lub piekarnika. Wystarczy 10 sekund w mikrofalówce, aby słodka bułeczka z nadzieniem ponownie stała się miękka i puszysta – należy jednak zjeść ją od razu po wyjęciu. Jak odświeżyć pączki w piekarniku? Wystarczy umieścić je w rozgrzanym piekarniku i piec przez około 15 minut. To odpowiedni czas, aby się podgrzały, ale zbyt krótki, aby się przypiekły. Warto jednak umieścić w piekarniku naczynie żaroodporne z wodą – zapobiegnie to wysuszeniu pączków.

Przeczytaj więcej artykułów  Pieniądze dosłownie leżą pod nogami Jak i ile można zarobić na kasztanach

Czy pączki można zamrozić?

Wiele osób zastanawia się, czy można zamrozić pączki i jak je mrozić, aby po rozmrożeniu były smaczne. Okazuje się, że zamrożenie ich jest możliwe i rozsądne, zwłaszcza gdy mamy ich zbyt wiele, aby je zjeść. Po rozmrożeniu można je odświeżyć w mikrofalówce lub piekarniku. W piekarniku powinny się podgrzewać przez kilkanaście minut w temperaturze 80-100 stopni Celsjusza, a w przypadku mikrofalówki należy je podgrzewać kilka razy po 10 sekund (3-5 razy), obracając je z góry na dół i odwrotnie.

Jak przechowywać pączki?

Kuliste ciastka drożdżowe z nadzieniem, smażone w tłuszczu, będą dłużej zachowywały świeżość, jeśli będą odpowiednio przechowywane. Najlepiej trzymać je w papierowej torbie lub owinąć je papierową serwetką. Można je również przykryć folią – wtedy będą smakować tak samo dobrze jak po upieczeniu. Zawinięte w papier śniadaniowy pączki przechowujemy w temperaturze pokojowej, na przykład w szafce. Jeśli wiemy, że nie zostaną zjedzone następnego dnia, możemy również zamrozić je.

Jak przechować pączki na drugi dzień?

Aby nasze nadziewane bułeczki były smaczne nie tylko zaraz po upieczeniu, ale również na następny dzień, można nieco zmodyfikować przepis. Część mąki można zastąpić gotowanymi ziemniakami, a zamiast mleka użyć jogurtu. To sprawi, że ciasto nie będzie tak szybko wysychało, a nasze bułeczki pozostaną miękkie i smaczne. To znakomity sposób na pączki, które smakują dobrze na drugi dzień!

Rodzice pytają, co zrobić, aby pączki były świeże przez dłuższy czas

Czy można zamrozić pączki?

Tak, nadziewane bułeczki mogą być zamrożone. To prosty sposób, aby ich nie zmarnować, gdy jest ich za dużo.

Jak odświeżyć zamrożone pączki?

Zamrożone nadziewane bułeczki można odświeżyć, na przykład w piekarniku. Wystarczy kilkanaście minut w rozgrzanym piekarniku, aby znów były smaczne i miękkie. Można również skorzystać z mikrofalówki.

Przeczytaj więcej artykułów  Miętowe sukienki na wesele

Co zrobić, aby pączki były świeże?

Pączki można złożyć w papierową torbę lub owinąć w papierowe serwetki – w ten sposób dłużej zachowają świeżość.

Czy ciasto na pączki można przygotować dzień wcześniej?

Tak, ciasto można przygotować dzień wcześniej i przechowywać w lodówce przez całą noc. Rano wystarczy je wyjąć, aby się ogrzało, a następnie można zająć się wyciskaniem bułeczek.

Jak odświeżyć pączka?

Nadziewane bułeczki można odświeżyć w piekarniku lub mikrofalówce. Wystarczy kilka minut w piekarniku lub kilka sekund w mikrofalówce, aby znów stały się miękkie i puszyste.

Jak zamrozić pączki?

Po przygotowaniu bułeczek można je zamrozić, aby były dłużej świeże. To proste – wystarczy je ostudzić i umieścić w zamrażarce.

Zobacz także:

 • Przepis na domowe pączki z 1 kg mąki
 • Nadzienie do pączków
 • Mrożenie ciasta: jakie ciasta można zamrozić i jak to zrobić?
 • Czym zastąpić spirytus do pączków?
 • Jak przechowywać faworki?
 • Jak zapobiec pienieniu się oleju?

Dodaj komentarz