Piasek do piaskownicy Ile piasku do piaskownicy

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Piasek do piaskownicy Ile piasku do piaskownicy

Czasami możemy się zdziwić ilością piasku potrzebną do napełnienia nawet małej piaskownicy. Ważne jest, aby mieć więcej niż mniej. Dlaczego? Bo jakie to ma znaczenie, jeśli dziecko sięga do dno piaskownicy za pomocą łopatki? Piasek w piaskownicy musi również spełniać pewne wymagania. Jakie? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Ile kilogramów piasku do piaskownicy?

To zależy od wymiarów piaskownicy, którą planujemy zbudować. Możemy również kupić gotową konstrukcję z drewna lub plastiku, które są dostępne w większości sklepów budowlanych. W instrukcji montażu tych konstrukcji znajdziemy informacje dotyczące ilości piasku potrzebnego do zalania piaskownicy. Aby obliczyć ilość piasku, musimy wziąć pod uwagę długość, szerokość i głębokość piaskownicy. To proste zadanie, które większość z nas pamięta jeszcze z lekcji matematyki. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, czy obliczyliśmy to poprawnie, możemy skorzystać z bezpłatnych kalkulatorów piasku dostępnych w internecie. Wystarczy wpisać wymiary konstrukcji w centymetrach i narzędzie obliczy ilość potrzebnego piasku.

Jaki piasek do piaskownicy?

Piasek do piaskownicy musi mieć odpowiednie właściwości. Po pierwsze, upewnij się, że produkt, który wybierasz, ma atest Państwowego Zakładu Higieny. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że piasek, w którym będzie bawić się Twoje dziecko, jest bezpieczny. Piasek używany w budownictwie nie jest tak czysty jak ten zalecany do piaskownic i nie ma atestu PZH.

Piasek do piaskownicy powinien być drobnoziarnisty i plastyczny, aby dziecko mogło w nim budować imponujące konstrukcje lub tworzyć zwykłe babki. Można go kupić w większości sklepów budowlanych. Piasek z atestem Państwowego Zakładu Higieny jest zwykle pakowany w 25-kilogramowe worki, które kosztują od 12 do 15 złotych za sztukę. Możemy obliczyć, że za tonę piasku potrzebnego do zalania piaskownicy o standardowych wymiarach zapłacimy około 600 złotych. To niemały wydatek, ale z pewnością warto dla uśmiechu naszych dzieci.

Przeczytaj więcej artykułów  Najfajniesze zabawki drewniane w 2018 roku

Warto pamiętać, że pozyskiwanie piasku z nieznanych źródeł, na przykład z przydrożnej łąki, jest niebezpieczne. Po pierwsze, możemy naruszyć siedliska zwierząt i roślin, przyczyniając się do zmniejszenia ich populacji. Po drugie, możemy sprowadzić do domu niechcianych gości w postaci insektów, które mogą być niebezpieczne dla dzieci bawiących się w piaskownicy. Ponadto, taki piasek nie będzie miał odpowiedniej granulacji i nie będzie tak plastyczny, a zabawa w nim nie będzie tak przyjemna.

Piaskownica jest jedną z najbardziej atrakcyjnych form rozrywki dla dzieci. Jest łatwa do wykonania i niedroga. Rozwija kreatywność i umożliwia zabawę w większym gronie, co pozwala dzieciom zdobywać niezbędne umiejętności społeczne.

Pytania rodziców dotyczące ilości piasku do piaskownicy:

Ile piasku potrzeba do piaskownicy o wymiarach 120 x 120 cm?

To zależy od głębokości piaskownicy. Przyjmując głębokość około 50 centymetrów, będzie potrzebna około jednej tony piasku z atestem Państwowego Zakładu Higieny.

Gdzie kupić piasek do piaskownicy?

Piasek do piaskownicy można kupić w większości sklepów budowlanych, w tym również w popularnych sieciach.

Ile kosztuje tona piasku do piaskownicy?

Tona piasku z atestem Państwowego Zakładu Higieny kosztuje około 600 złotych. To sporo, ale z pewnością zrobimy to dla uśmiechu naszych dzieci.

Tona piasku z atestem Państwowego Zakładu Higieny kosztuje około 600 złotych. To sporo, ale z pewnością zrobimy to dla uśmiechu naszych dzieci.

Dodaj komentarz