Pięcioraczki przyszły na świat w Krakowie W domu powita ich siedmioro rodzeństwa Jak się czują

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pięcioraczki przyszły na świat w Krakowie W domu powita ich siedmioro rodzeństwa Jak się czują

Nieczęsto zdarza się coś takiego. Pięcioraczki narodziły się niedawno w jednym z krakowskich szpitali i wywołały prawdziwą sensację. Co więcej, ich przyjście na świat nieoczekiwanie nie spotkało się tylko z radością rodziców, ale również z entuzjazmem siedmioro ich starszego rodzeństwa. Jak się mają mama i maluszki?

Wyjątkowe narodziny pięcioraczków w Krakowie

Ta sytuacja to prawdziwa, niezwykła rzadkość. Wydarzenie, które miało miejsce w ostatnią niedzielę w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, jest niezwykle niezwykłe. Statystyki mówią jasno – narodziny pięciorga dzieci w jednej ciąży zdarzają się na przestrzeni 52 milionów ciąż. Tymczasem ten krakowski szpital miał już okazję z takim przypadkiem spotkać się po raz drugi.

12 lutego na świat przyszło aż pięcioro rodzeństwa – 3 dziewczynki i 2 chłopców. Personel oddziału położnictwa i perinatologii pod profesorem Hubertem Hurasem profesjonalnie zadbał zarówno o maluszki, jak i o mamę, która musiała spędzić na oddziale 9 tygodni przed porodem. Ciąża wielopłodowa często kończy się wcześniactwem, a w tym przypadku była to komplikowana ciąża, dlatego dzieci muszą zostać w szpitalu dłużej i otrzymać szczególną opiekę. Noworodki trafiły do inkubatorów, ale – jak informują lekarze – ich prognozy są bardzo dobre, ponieważ oddychają już samodzielnie, przy minimalnym wsparciu tlenu.

Najpierw trzy dziewczynki potrzebowały niewielkiego wsparcia oddechowego, a dwóch chłopców musiało być intubowanych. Obecnie wszystkie dzieci korzystają tylko z nieinwazyjnego wsparcia oddechowego, co daje nam nadzieję, że ich płuca będą się dobrze rozwijać i będziemy mogli redukować stężenie tlenu, które obecnie jest już niskie. – prof. Ryszard Lauterbach, p.o. kierownika Oddziału Klinicznego Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Dzieci przychodzą na świat w polsko-brytyjskiej rodzinie. Mama noworodków jest z Podkarpacia, a poznała swojego męża w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, małżeństwo ma już siedmioro dzieci, w tym bliźniaki – najstarsze dziecko ma 12 lat, a najmłodsze (oprócz piątki) ma 10 miesięcy. Podczas pobytu pani Dominiki w szpitalu, jej mąż musiał sobie dać radę z całym tym tłumem.

Przeczytaj więcej artykułów  Przechowywanie mleka matki - jak i ile można przechowywać pokarm

Dzieci na początku nie wiedziały, że będą miały o pięcioro rodzeństwa więcej. Powiedzieliśmy im tylko o trójce. Nie chcieliśmy ich przerażać. Nie chcieliśmy też, aby te informacje rozpowszechniły się w szkole. To jest niesamowity cud, który wydarzył się w naszym życiu. Planowaliśmy mieć osme dziecko, a okazało się, że dzieci będzie znacznie więcej. – pani Dominika, mama pięcioraczków

Imiona pięcioraczków zostały ujawnione

Wreszcie rodzice zdradzili imiona swoich maluszków. Pięcioraczki z Krakowa będą miały na imię Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose i Arianna Daisy. Noworodki ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą około 40 centymetrów każde. Wygląda na to, że przez kolejne kilka tygodni maluszki będą musiały pozostać w szpitalu, zanim będą mogły spotkać pozostałe rodzeństwo.

  • Do kiedy składać wniosek o 500 plus w 2023 roku? Nowe zasady, trzeba uważnie pilnować terminów
  • “Energetyki” dopiero od 18. roku życia? Projekt trafi do Sejmu. “Powinniśmy zakazać dzieciom kupowania tych napojów”
  • Pies zaatakował dziecko. Chłopiec był reanimowany przez godzinę! Przerażające szczegóły tragedii niedaleko Rawy Mazowieckiej

Dodaj komentarz