Pięć rzeczy na które musisz zwrócić uwagę przy zakupie laktatora

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pięć rzeczy na które musisz zwrócić uwagę przy zakupie laktatora

Pięć rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przy kupowaniu laktatora

Laktator jest naprawdę pomocnym urządzeniem podczas karmienia piersią. Raczej kupujemy go, będąc w ciąży, ale nie musimy spieszyć się do sklepu, możemy na to poczekać aż dziecko już się urodzi. Wtedy łatwiej nam będzie ocenić nasze potrzeby i wybrać odpowiedni model. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze laktatora?

Po pierwsze: rodzaj laktatora

Zanim rozpoczniemy poszukiwania, musimy zdecydować, czy chcemy laktator ręczny czy elektryczny. Ważną decyzją jest też to, czy potrzebujemy pojedynczego czy podwójnego laktatora. Jaki rodzaj jest dla nas najlepszy?

Jeśli będziemy używać laktatora sporadycznie, na przykład gdy mamy zbyt dużo mleka lub gdy dziecko nie opróżnia piersi wystarczająco dobrze, laktator ręczny będzie idealnym rozwiązaniem. Pomoże nam się odciążyć i przyda się także wtedy, gdy będziemy potrzebować odciągnąć większą ilość mleka.

Jeśli będziemy regularnie odciągać mleko, lepszym wyborem będzie laktator elektryczny. Wystarczy go przyłożyć do piersi i włączyć, nie ma potrzeby "ręcznego pompowania" przy próbie odciągnięcia większej ilości mleka. Laktator elektryczny jest również dobry, gdy chcemy pobudzić produkcję i nie możemy regularnie karmić dziecka piersią.

Czy pojedynczy czy podwójny? Normalny laktator elektryczny będzie dobry na co dzień. Ale nie tylko mamy bliźniaków powinny pomyśleć o podwójnym. Podwójny laktator elektryczny jest przydatny, gdy dziecko nie chce pić mleka prosto z piersi, a ty chcesz je karmić własnym mlekiem. To również pomocne dla matek wracających do pracy i chcących zrobić zapasy mleka. Podwójny laktator oszczędza czas, bo opróżni obie piersi jednocześnie.

Pamiętaj, że gdy odciągasz mleko z jednej piersi, zazwyczaj z drugiej też wypływa mleko. Skorzystaj z kolektora mleka (to taki kształt butelki, który pasuje do piersi) – zaskoczysz się, ile mleka uda ci się odciągnąć "przy okazji".

Przeczytaj więcej artykułów  Najlepszy przepis na ciasto naleśnikowe na krokiety które nie pęka

Po drugie: fazy laktatora

Warto wybrać laktatory, które naśladują naturalny rytm ssania dziecka. Obecnie większość laktatorów działa w dwóch fazach. Pierwsza faza pobudza gruczoły mleczne i działa szybko. Druga faza jest bardziej spokojna.

Niektóre laktatory elektryczne mają również różne poziomy stymulacji i odsysania, dostosuj je do swoich potrzeb.

Po trzecie: niezawodność laktatora

Laktatora najczęściej używamy w domu, ale musimy pamiętać, że będziemy go używać także poza domem. Sprawdź, jak długo laktator działa na jednym ładowaniu i jak łatwo go naładować. Czy potrzebujesz podłączenia do prądu? Czy wystarczy powerbank? A może potrzebujesz dodatkowych baterii? Warto dowiedzieć się tego wcześniej, aby uniknąć sytuacji, w której laktator się rozładuje, a ty nie będziesz miała jak go naładować.

Sprawdź również, jak głośno działa laktator. Czy nie obudzisz całej rodziny, odciągając mleko w nocy? Czy będzie odpowiedni, gdy będziesz chciała opróżnić piersi w pracy?

Po czwarte: bezpieczeństwo laktatora

Laktator musi być bezpieczny zarówno dla ciebie, jak i dla dziecka. Przed zakupem sprawdź, z jakich materiałów jest wykonany i czy nie ma żadnych obaw związanych z jego wykończeniem. Powinnaś wybrać taki sprzęt, który nie zawiera Bisfenolu A (na opakowaniu powinno być oznaczenie: BPA Free). Ważne jest również, czy można łatwo umyć poszczególne elementy laktatora. Musisz nie tylko regularnie je czyścić, ale czasem też poddać sterylizacji.

Po piąte: akcesoria laktatora

Najważniejsze jest, żeby laktator był dopasowany do ciebie. Sprawdź, czy możesz wybrać odpowiednie talerzyki, które pasują do rozmiaru twojej brodawki sutkowej. Co jeszcze? Większość laktatorów jest sprzedawana w zestawie z butelką, w której można przechowywać pokarm. Dobrze jest również otrzymać podstawkę do butelki i dodatkowe akcesoria, takie jak zakrętka i smoczek. Dzięki temu będzie łatwiej przechowywać mleko lub podawać je dziecku od razu po odciągnięciu, bez konieczności przelejania do innej butelki.

Przeczytaj więcej artykułów  Najciekawsze podziękowania za życzenia urodzinowe

Pamiętaj, że niektóre elementy laktatora zużywają się i trzeba je wymienić, aby sprzęt nadal działał sprawnie. Sprawdź, czy łatwo można je dokupić, czy konieczny jest zakup nowego modelu.

Zwróć uwagę na:

Laktator elektryczny Neno Bella

Ten bezprzewodowy laktator możesz używać zarówno w domu, jak i poza nim, nie musisz być podłączona do kabla. A ładowanie jest bardzo proste – wystarczy kabel USB. W zestawie laktatora jest butelka i inne niezbędne akcesoria. Co ważne – oprócz dwóch faz: stymulacji i pobierania pokarmu (urządzenie automatycznie przechodzi z jednej fazy do drugiej), możesz regulować poziom. Elektroniczny wyświetlacz jest bardzo intuicyjny i zapamiętuje ustawienia, więc za każdym razem będzie działał tak, jak ty chcesz.

Laktator Neno Bella nie zawiera BPA, a nakładka wykonana jest z japońskiego silikonu, więc odciąganie mleka nie powinno sprawiać ci dyskomfortu.

Laktator Neno Bella nie zawiera BPA, a nakładka wykonana jest z japońskiego silikonu, więc odciąganie mleka nie powinno sprawiać ci dyskomfortu.

Dodaj komentarz